امروزه ساخت و ساز های صنعتی با استفاده از مصالح پیشرفته جای گزین روش های سنتی شده اند .ساندویچ پانل یکی از مصالحی که نسبت به مصالح ساختمانی نظیر آجر، بلوک، سیمان و … ارزان تر و از نظر بازه زمانی درکار بهینه تر می باشد. ساندویچ پانل به دلیل وجود قابلیت های که دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد در ادامه به برخی از این ویژگی ها می پردازیم.ساندویچ پانل پلاستی سول چیست؟

ساندویچ پانل پلاستی سول

انواع ورق ساندویچ پانل

 • ورق گالوانیزه
 • ورق آلوزینک
 • ورق آلومینیوم

انواع پوشش ساندویچ پانل

 • دو رو ورق
 • دو رو کاغذ
 • دو رو فویل
 • دو رو نایلون
 • یک رو ورق نایلون
 • یک رو ورق یک رو فویل
 • یک رو ورق یک رو کاغذ

تعریف ساندویچ پانل پلاستی سول

نوعی ساندویچ پانل است که برای سالن های پرورش قارچ، مرغداری ها مورد استفاده قرار می گیرد این ساندویچ پانل مزایای زیادی چون وزن سبک،رنگ های بسیار متنوع،عایق صوت و حرارت ،قابلیت شستشو ،ظاهری زیبا و کاملا بهداشتی و سایر مواردی همچون :
در برابر رطوبت و حرارت و مقاومت بالایی دارد.
در تمامی ارتفاعات نیز میتوان از آنها استفاده کرد.
در تمامی مناطق آب و هوایی استفاده می شود.
استفاده از ساندویچ پانل ها باعث مصرف بهینه انرژی می شود.
نصب و اجرای آنها بسیار راحت و جابجایی آنها کاملا آسان است.
دارای مقاومت بالا در برابر محیط های خاص اسیدی و بازی می باشد.
از فضاهای خالی می توان استفاده مفید داشته و کاملا قابلیت تغییر دارد.
جهت نگهداری و پاکیزگی آن زمان کمی لازم است و به راحتی صورت می پذیرد.
با استفاده از ساندویچ پانل ها میتوان در هزینه های سرمایشی و گرمایشی صرفه جویی کرد.
در حوادث طبیعی از جمله زلزله، سیل، رانش زمین، باد، طوفان و … بسیار پر مصرف است.
با استفاده از آنها میتوان در هزینه های اسکلت بندی ساختمان ها و پی سازی صرفه جویی کرد.

کاربرد ساندویچ پانل پلاستی سول

یکی ازموارد مصرف ساندویچ پانل در ساخت استفاده از، ساندویچ پانل پلاستی سول است. در این میان ساندویچ پانل های تولید شده برای پرورش قارچ وساندویچ پانل مرغداری باید دارای ویژگی های خاص باشد تا بتوان از آن ها استفاده بهینه کرد.

ساندویچ پانل پلاستی سول چیست؟ساندویچ پانل پلاستی سول چیست؟

رشد و پرورش قارچ

امروزه به دلیل آگاهی هرچه بیشتر مردم درباره خواص مصرفی و دارویی برخی مواد غذایی همه چون قارچ سعی بر پرورش آن دارند . قارچ سرشار از پروتئینی است و استفاده از آن برای تمامی افراد توصیه می شود، همچنین این ماده جایگزین خوبی برای افرادی است که به شیر یا سایر مواد پروتئینی حساسیت دارند.

در نظر بگیرید برای پرورش و نگهداری قارچ از پانل پلاستی سول استفاده می کنند. که در ادامه برخی از ویژگی های یک پانل استاندارد را نام می بریم، بد نیست بدانید در کشور ما رشد و پرورش قارچ در چند سال اخیر به عنوان یکی از شغل های با هزینه کم اما پردرآمد تبدیل شده است.

روش های تولید قارچ

 • روش سنتی
 • روش نیمه صنعتی و صنعتی

تولید ساندویچ پانل پلاستی سول

همواره باید در تولید ساندویچ پانل پلاستی سول به نکات ایمنی بسیاراهمیت داد، همچنین بایستی به گونه ای تولید شود که در مصرف انرژی صرفه جویی شود ،دمای آن ها و دیگر موارد آن باید کاملا جهت پرورش قارچ و همچنین مرغداری مناسب و مطلوب باشد. به دلیل ویژگی هایی که در ساندویچ پانل وجود دارد برای ساخت مرغداری از دیگر مصالح مناسب تر بوده و کاربرد بیشتری دارد.

ساندویچ پانل های مخصوص مرغداری باید با رعایت تمام استاندارد ها تولید شوند، همچنین باید دارای فضای کاملا بهداشتی بوده و با رعایت کامل بهداشت تولید شود.

 مرغداری ها باید دارای مکانی بهداشتی، سالم و با هوایی مساعد جهت رشد و تولید مثل مرغ ها باشد. از ساندویچ پانل جهت پوشش سقف ها و دیوارهای سالن های پرورش قارچ باید استفاده نمود. این ساندویچ پانل ها باید حرارت و رطوبت بالا را تحمل کند و شرایط مساعدی را برای تولید ایجاد کند.

ساندویچ پانل پلاستی سول چیست؟
شرکت ماموت نمایندگی 5019

 ساندویچ پانل ها در ساخت بسیاری از موارد کاربرد دارد، از جمله ساندویچ پانل پلاستی سول که جهت پرورش قارچ و یا مرغداری استفاده می شود. از دیگر موارد استفاده ساندویچ پانل میتوان استفاده  در ویلاهای پیش ساخته، کانکس، سوله های صنعتی، سازه های پیش ساخته و … نام برد.
لیکن مهم ترین کاربرد ساندویچ پانل در پوشش سقف و پوشش دیوار یک سازه است که به ترتیب به ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری شناخته شده. شرکت ماموت با مجهزترین دستگاه ها و با بهره مندی از دانش افرادی مجرب و آشنا به مسائل روز انواع پانل را تولید می کند و به مشتریان این محصول زیبا و مدرن تحویل می دهد.

 

نظری را ثبت کنید

دو + هشت =

بدون دیدگاه