ساندویچ پانل پلی یورتان نیز مانند اکثر ساندویچ پانل‌ها قابلیت استفاده در سقف‌ها و دیوارها را دارد. ساندویچ پانل پلی اورتان از دو لایه ورق و فوم پلی اورتان را پوشش می‌دهند تشکیل شده است. ساندویچ پانل پلی یورتان عایق صوتی و حرارتی بسیار بهتری نسبت به سایر پانل ها است. چرا که پلی اورتان نوعی فوم است که در آن بیشتر خلل و فرج بسته شده و می‌توان از آن به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد.
از مزایای فوم پلی اورتان (در ساندویچ پانل‌هاي سقفی و دیواری) می‌توان به سبکی، عایق بودن در برابر حرارت، مقاومت بالا در برابر سوختن (کند سوز بودن / نسوز بودن) اشاره کرد که در قیمت انواع ساندویچ پنل اثرگذار است.

ساندویچ پانل پلی یورتان-polyourtan panel
ساندویچ پلی یورتان

معرفی و مشخصات ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان نوعی عایق از رده مصالح ساختمانی به صورت پیش ساخته است. این ساندویچ پانل متشکل از یک هسته سخت ما بین دو لایه ورق از جنس فلزمی باشد. هسته سفت و سخت ساخته شده از فوم پلی اورتان است که یکی از مزایا آن عایق بودن در برابر حرارت شناخته شده است. پلی اورتان مواد عایق بندی شده برای ساختمان های جهت بهینه سازی انرژی کارآمد است.

ساندویچ پانل پلی اورتان (یورتان)

ساندويچ پانل پلی یورتان به دلیل دو برابر بهره وری انرژی نسبت به پلی استايرن در رده بهترين ساندويچ پانل‌ها به لحاظ خواص مكانيكی و حرارتی قرار دارد. عايق استفاده شده از نوع پلی اورتان سخت می‌باشد كه اين ساختار، پلی يورتان را در رديف بهترين عايق‌های حرارتی قرار می‌دهد به طوری كه يک ساندويچ پانل با ضخامت 4cm معادل يک ديوار آجری با ضخامت 50cmm قابلیت عدم انتقال حرارت را دارد.

ساندویچ پانل با فوم پلی اورتان در دو نوع دیواری و سقفی تولید می‌شود. این محصول نه تنها قابلیت‌ های ساندویچ پانل پلی استایرن را دارد،‌ بلکه دارای قابلیت‌هایی همچون فشرده بودن ،غیر قابل اشتعال بودن، دانسیته بالا و یکپارچگی بین ورق و فوم مونتاژ است.

مزایای ساندویچ پنل پلی اورتان

_ وزن بسیار پایین داشته و سبک وزن هستند

– مایعات را به خود جذب نمی‌کنند و ضد آب هستند

– دوام و عمر بالایی دارند

– به دلیل مصرف پایین انرژی در فرایند تولید آن هزینه تمام شده به شدت پایین می‌آید

– عدم خوردگی توسط حشرات و مقاوم در برابر آب و آتش

– تنوع زیاد و مشتری پسند بودن ساندویچ پانل

– نصب و راه اندازی آسان

تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان و پلی استایرن

ساختار این ساندویچ پانل ها از دو لایه ورق ساخته شده است و میان این دو ورق یک لایه عایق سبک قرار دارد که به این عایق هسته ساندویچ پانل می گویند که انواع مختلفی دارد و نسبت به دیگر مصالح عایق صوتی و حرارتی قوی تر است .

در عایق ساندویچ پانل پلی یورتان امکان تغییر خواص آنها در جهت کاربرد های گوناگون وجود دارد. به وجود آوردن پوشش های ضد خوردگی ، حالات الاستومری ( الاستیکی و ارتجاعی ) ،تبدیل به فوم سخت به عنوان عایق عالی و بسیاری ویژگی های دیگر.

مقایسه بین پلی اورتان و سایر مواد عایق

پلی اورتان به خاطر خواص عایق آن شناخته شده است. مصرف سالانه پلی اورتان برای استفاده از عایق، حدود 662 میلیون کیلوگرم است. خواص عایق معمولا توسط R-Values اندازه گیری می شود. R-Value ارتباط بین ضخامت مواد و انتقال گرما در واحد سطح است. هر چه مقدار R بیشتر باشد، خواص عایق بهتر می شود.

ساندویچ پانل های پیشنهادی ما

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر