ساختار ورق آلوزینک شامل: فولاد کربنی تشكيل شده است كه روي آن يك لايه پوشش آلیاژی متشكل از ۵۵% آلومینیوم ۴۳.۴% روی و ۱.۶% سیلیکون است. در بازار با نام های تجاری مختلف چون Galvalume، Aluzink ، Zincalume موجود می باشد. همچنین ضخامت ورق آلوزینک معمولا ۰.۵ میلی‌متر و بستگی به نوع استفاده و سفارش مشتری دارد. به ساندویچ پانل که در آن از این نوع ورق‌ها استفاده می‌شود ساندویچ پانل آلوزینک گفته می‌شود.

ورق آلوزینک (Aluzink)

این ورق در برابر ورق‌های فولادی مقاومت بسیار بیشتری دارد. درصورت ورود خط و خش به روی آن دچار زنگ زدگی نمی‌شود. در مقابل سایر ورق‌ها از طول عمر بیشتری برخوردار است.

مزایای آلوزینک در مقابل گالوانیزه و آلومینیوم

ورق آلوزینک نسبت به گالوانیزه و آلومینیوم بهترین گزینه جهت استفاده در ساختمان‌هایی که در شرایط آب و هوایی مرطوب ساخته می‌شوند می‌باشد زیرا در مقابل زنگ زدگی ناشی از رطوبت مقاومت بالاتری دارند. ورق آلوزینک دارای خواص مقاومت بالا در برابر خوردگی نسبت به سایر محصولات فلزی پوشش داده شده می‌باشد. (تست شده در آزمایشگاه‌ها). تمامی ورق‌ها در رنگ‌های متنوع و با پوشش از نوع سوپر پلی استر کوره‌ای به ضخامت ۲۵ میکرون در قسمت بیرون و ۷ میکرون رنگ پرایمر کوره‌ای از داخل در محل اتصال ورق با فوم جهت چسبندگی بهتر می‌باشد.
از دیگر مزایای ورق آلوزینک می‌توان به عملکرد آلوزینک در زمان طولانی که به طور مثال در محیط‌ها یا ساختمان‌های صنعتی با طول عمر ۲۰ سال ساخت اندازه گیری شده اشاره کرد. که بهترین گزینه برای چنین ساختمان‌هایی با طول عمر بالا است. حفظ و ثابت بودن ظاهر آلوزینک باعث حفظ براقی و مقاومت طولانی در مقابل خوردگی در شرایط آب و هوایی مخصوصا مرطوب می‌شود. با این توصیفات مزایای آلوزینک، ورق آلوزینک بهترین گزینه برای استفاده در ساندویچ پانل‌ ها است که البته در ساندویچ پانل‌های ماموت هم اغلب از ورق آلوزینک استفاده می‌شود.