هرکالایی جدا از ظاهر فیزیکی همواره دارای مشخصات منحصر بفرد خود است که از آن به عنوان مشخصات فنی یاد می شود ساندویچ پانل ها نیز مشخصات فنی خاص خود را دارند که در ادامه اشاره کوتاهی به مشخصات فنی هر نوع از ساندویچ پانل ها خواهد شد.

مزایای ساندویچ پانلمشخصات فنی ساندویچ پانل:

ورق استفاده شده دارای ضخامت ۰.۵ الی ۰.۷ میلی‌متر است و دانسیته عایق به کار رفته در آن برای ساندویچ پانل پلی یورتان ۲ ±۴۰ و برای پانل پلی استایرن ۱۵ تا ۲۵ و برای پانل پشم سنگ حدود ۱۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب می‌باشد. ضخامت عایق برای پانل پلی یورتان ۲۰ تا ۱۵۰ میلی‌متر و برای پانل پلی استایرن ۵۰ تا ۲۰۰ میلی‌متر و برای پانل پشم سنگ ۵۰، ۷۵ و ۱۰۰ میلی‌متر می‌تواند باشد. پانل پلی یورتان و پشم سنگ با عرض مفید ۱ متر و پانل پلی استایرن دیواری با عرض مفید ۰.۹۵ متر و پانل پلی استایرن سقفی با عرض مفید ۰.۹۷ متر تولید می‌شود و برای طول آن‌ها محدودیتی وجود ندارد.

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی

عرض مفيد يک متر و عرض غير مفيد 1.08 متر
طول تا 14 متر
ضخامت از 2 سانتيمتر تا 15 سانتيمتر
ورق های مصرفی از نوع گالوانيزه و آلومينيوم مي باشد که بصورت دو رو ورق يا يکرو ورق يکرو فويل توليد مي شود.

مشخصات فنی ساندویچ پانل سردخانه ای 

سازه  محکم برای انواع فضاهای بسته ، باز دارای عایق پلی یورتان دانسیته ی ۴۰ کیلو گرم بر متر مکعب همچنین پانل‌ها در ضخامت ۴ الی ۲۵ سانتی‌متر و بر حسب سفارش تولید می‌گردد. ساندویچ پنل‌های سردخانه ای از ۵ لایه تشکیل می‌شود، لایه محافظ درونی و بیرونی بوده و دو لایه چسب مخصوص که جهت اتصال لایه‌های محافظ بیرونی و عایق پلی یورتان بکار برده می‌شود.

مشخصات فنی ساندويچ پانل کلين روم (اتاق تمیز)

ضخامت‌های توليدی: ۳، ۴، ۵، ۶، ۸، ۱۰ سانتی‌متر

عرض توليدی: ۱۰۰۰ ميلی‌متر مفيد

طول توليدی: ۱ الی ۱۳.۵ متر طول

نحوه فاق و زبانه: پيچ مخفی

لايه بيرونی: ورق گالوانيزه يا آلومينيوم رنگی به صورت کوره‌ای الکترو استاتيک با نمای صاف

لايه داخلی: ورق گالوانيزه يا آلومينيوم رنگی به صورت کوره‌ای الکترو استاتيک با نمای صاف

عايق مورد استفاده: مواد پلی اورتان با دانسيته ۴۰

نسوز بودن: طبق استاندارد DIN4102 B2+

مشخصات ورق‌های پوششی ساندویچ پانل دیواری

ورق گالوانیزه به ضخامت 5/0 میلیمتر با 75/2 گرم بر متر مربع فلز روی در دو طرف پوشیده شده‌اند و ضخامت متوسط پوشش گالوانیزه بر روی هر طرف در حدود ۲۰ میکرون می‌باشد. این ورق‌ها می‌تواند به صورت ساده و پیش رنگ به صورت کوره‌ای باشد. ورق آلومینیوم به ضخامت 7/0 و آلیاژ 3105 به صورت ساده و پیش رنگ سه لایه به ضخامت ۲۰ میکرون می‌باشد.

ورق آلوزینک مورد استفاده در ساندویچ پانل دیواری از فولاد مخصوص با اضافه آلیاژ روی و آلومینیوم تشکیل گردیده است و می‌توان گفت از تمامی ویژگی‌های ورق آلومینیوم برخوردار است. و ضخامت ورق آلومینیوم در سطوح باربر پانل می‌بایست حداقل 0.5mm لحاظ گردد.

مطالب مرتبط:

مشخصات فنی و ضخامت ساندویچ پانل

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر