ساندویچ پانل سقفی یکی از پانل های تولید شده در شرکت ماموت است که برای پوشش سقف سازه های پیش ساخته مدرن و صنعتی به کار می رود.

این پانل که دارای ساختار سبک می باشدمتشکل از سه لایه شامل :دولایه ورق فلزی (لایه  خارجی )ویک فوم عایق (هسته ی مرکزی )درمیان آنهاست .لایه های بیرونی ساندویچ پانل سقفی معمولا از ورق های آلوزینک و گالوانیزه ساخته می شود وبه صورت پیش رنگ شده ودر ضخامت های مختلف می توان آن را تهیه کرد .همچنین برای تولید فوم عایقی که در میان ورق ها قرار گرفته است از پلی اورتان  استفاده می کنند.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل سقفی چیست ؟

ساندویچ پانل سقفی ماموت دارای ویژگی های منحصر به فردی است که باعث جایگزینی آن با مصالح سنتی شده است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت :

1-مقرون به صرفه بودن :ساخت بنا با استفاده از این محصول به مراتب هزینه های کمتری را بر کارفرما تحمیل می کند. علت این امر نیز  مقرون به صرفه وارزان تر بودن پانل های ماموت نسبت به سایر مصالح وسازه ها است که منجربه بهینه سازی وکنترل هزینه ها می شود .

2-افزایش سرعت ساخت وساز :همانطور که می دانیدمدت زمان صرف شده برای ساخت بنا یکی ازمهم ترین پارامترها درحوزه ی ساختمان سازی است.از آنجایی که ساندویچ پانل های ماموت پیش ساخته هستند ،موجب به حداقل رسیدن زمان لازم برای ساخت ساختمان و صرفه جویی در وقت می شوند.

3-برخورداری از استانداردهای بالا در ساخت وساز :بدون شک یکی از اساسی ترین مواردی که مهندسان در حین ساخت وسازباید به آن توجه کنند رعایت الزامات واستانداردهای ساختمان سازی است . به همین دلیل مجتمع صنعتی ما موت دست به تولید پانل های پر کاربردی زده است که از تمامی این استانداردها از جمله :استحکام و ایمنی در برابر زلزله برخوردار هستند.

4-جلوگیری از اتلاف انرژی :ساندویچ پانل های سقفی ماموت به گونه ای طراحی شده اند که دما را به خوبی درون خود حفظ می کنند وموجب بهینه سازی در مصرف انرژی می شوند .

5-کیفیت بالاوافزایش عمر مفید ساختمان  :این پانل ها از مرغوب ترین مواد اولیه ساخته شده اند . بنابراین از کیفیت بالایی برخوردارند ومی توانند عمر مفید ساختمان را به میزان قابل توجهی افزایش دهند .

6- بهداشتی بودن وقابلیت شستشو :ساندویچ پانل سقفی از جمله سازه هایی است که قابلیت شستشو داردو دربرابر رشد قارچ ها ،علف های هرز و حمله حشرات مقاوم است.

7- نصب آسان :پانل های سقفی ماموت به سادگی ودر کوتاه ترین زمان ممکن بر سطوح مختلف نصب می شوند .

نحوه ی نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل سقفی به وسیله پیچ های گالوانیزه سر مته واشردار انجام می شود .به این شکل که پیچ ها سقف را به اسکلت سازه متصل می کنند.

خدمات ویژه ما در زمینه ی نصب ساندویچ پانل

نمایندگی کد5019 مجتمع صنعتی ماموت در جهت رفاه حال مشتریان به نصب تلفیقی ساندویچ پانل وپلی کربنات زیر نظر متخصصان حرفه ای  می پردازد که این تکنیک برگرفته از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه ی نصب این سازه است .

ترکیب ساندویچ پانل وپلی کربنات در نصب چگونه است ؟

ساندویچ پانل سقفی عموما بیشتر  کار را پوشش می دهد ومقدار  باقیمانده با پلی کربنات شفاف وشیشه ای پوشیده می شود .

در هنگام نصب واجرای ساندویچ پانل سقفی باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

اگرچه نصب ساندویچ پانل کار نسبتا آسانی است ،اما چون این محصول در ارتفاع (روی سقف )و در معرض باد وباران قرار می گیرد حتما باید به شیوه ی اصولی عایق بندی شود .همچنین به یاد داشته باشید که :

1-برای اتصال پانل به اسکلت سازه ختما از پیچ واشردار استفاده کنید  .

2-به ازای هر متر مربع پانل سقفی باید از یک پیچ سرمته دار گالوانیزه استفاده کنید .

3-درهنگام نصب حتما به روی هم قرار گرفتن اورلپ ها ورعایت تناسب فضای خیلی بین پانل ها توجه کنید.

4-در انتهای کار از محکم بودن پیچ واشردار اطمینان حاصل کنید تا آب به داخل بنا نفوذ نکند.

5-برای زیبایی وآراستگی نما حتما در هنگام نصب از ورق فلاشینگ استفاده کنید.

.

برای مشاوره رایگان یا سفارش این محصول، باما تماس بگیرید  09129263457

معرفی و مشخصات ساندویچ پانل سقفی

ساندويچ پانل سقفی یکی از انواع ساندویچ پانل است که برای استفاده در سقف کاربرد دارد.این پانل ها ذوزنقه ای شکل هستند و در وزن ها وضخامت های گوناگون تولید می شوند.پانل های سقفی دارای هسته ی مرکزی قدرتمندی (از جنس پلی اورتان )هستند که در برابر سرما ،گرما ورطوبت به عنوان عایق عمل می کنند.

چرا ساندویچ پانل های سقفی ذوزنقه ای هستند ؟

زیرا ذوزنقه ای بودن گام ها  و شكل اورلپ پانل ها امكان نفوذ آب به داخل بنا را از بين می‌برد و در جهت طول های بلند (بالاتر از 13 متر )قابلیت اورلپ شدن روی یکدیگر را دارد.

ترکیب های مختلف ساختار ساندویچ پانل سقفی چیست ؟

ساندويچ پانل ماموت از نوع سقفی به دو صورت دو رو ورق آلوزينگ و يا دو رو گالوانيزه ، يك رو آلوزينگ و يك رو گالوانيزه ، يك رو ورق آلوزينگ از بيرون و فويل مسلح آلومينيومي از داخل و يا يك رو گالوانيزه از بيرون و يك رو فويل از داخل با ضخامت 4 الي 10 سانتيمتر با فوم تزريقي پلي يورتان سخت توليد مي شود . ساندويچ پانل سقفی یکی از انواع ساندویچ پانل می باشد که در این شرکت در ابعاد مختلف تولید می شود.

ساندويچ پانل سقفی دارای کاربرد های بسیاری است و در سقف انواع ساختمان ها و سازه ها، می توان از آن استفاده نمود.

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی

مشخصات فنی ساندویچ پانل شامل :عرض ،طول وضخامت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت . به این نکته  دقت کنید که این پارامترها با توجه به نوع کاربری ونیاز مشتری متغیرند و این اعداد مربوط به پانل های سقفی استانداردی است که در شرکت ماموت تولید می شود .

 • عرض:
 • عرض پانل ها 1/07 متر می باشد که 7 سانتی متر آن اورلپ می باشد . در نتیجه عرض مفید آن 1 می باشد.
 • ضخامت:
 • ضخامت ساندویچ پانل سقفی تولید شده از 3سانتی متر آغاز می شود و به ترتیب  4 – 5 – 6 -8 – 10 سانتی متر ادامه می یابد.
 • طول: طول پانل هااز 2 الی 13/60 متر به دلخواه مشتری می باشد.
 • مشخصات فنی ساندویچ پانل ذوزنقه ای وطرح سفال

یک نوع دیگر از تقسیم بندی  در پانل های سقفی وجود دارد که مربوط به نمای ورق پوششی پانل سقفی می شود. شادولاین طرح ذوزنقه ای و طرح سفال نام هایی است که برای انواع پانل های سقفی در نظر گرفته اند.

 • ابعاد طرح ذوزنقه ای شامل عرض: عرض 107 (اورلپ=7، مفيد=100)سانتی متر و طول آن از 50 سانتی متر الي 13/60 متر .
 • ابعاد طرح 5 گام شادولاین ذوزنقه شامل ضخامت 4،5،6،8،10 سانتی متر و عرض آن 107 سانتی متر و مفید آن 100 سانتی متر و اورلپ آن 7 سانتی متر و ارتفاع آن 5/3 سانتی متر .
 • ابعاد طرح سفال: عرض: 109 سانتی متر (14 سانتی متر اورلپ) مفيد  95 سانتی متر  – طول 122 الي 732 سانتی متر (مضربی از5/30 سانتی متر)

تقسیم بندی انواع ساندویچ پانل سقفی ماموت براساس طرح

ساندويچ پانل هاي سقفي با طرح شادولاين ذوزنقه توليد مي شود .  اين طرح در ظاهر ورق رويي ساندويچ پانل مشخص است. همچنین شرکت براي زيبايي نماي سقف در حالت شيبدار اقدام به توليد ورق با طرح سفال نموده كه با ساخت خرپا ميتوان سقفي با نماي فوق العاده زيبا ايجاد كرد .اين نوع ساندويچ پانل به چند روش  دو رو ورق آلوزينگ و يا دو رو گالوانيزه ، يك رو آلوزينگ و يك رو گالوانيزه ، يك رو ورق آلوزينگ از بيرون و فويل مسلح آلومينيومي از داخل و يا يك رو گالوانيزه از بيرون و يك رو فويل از داخل با ضخامت 4 الي 10 سانتيمتر با فوم تزريقي پلي اورتان سخت تولید می شود.

کاربرد های ساندویچ پانل سقفی

یکی از پارامترهای مهم برای حفاظت از ساختمان وافزایش طول عمر آن ،داشتن یک سقف محکم است از بنا در مقابل عوامل محیطی مانند :باد،باران وبرف محافظت کند.

ساندویچ پانل سقفی شرکت ماموت 5019 ، این اطمینان را به شما می دهد که با خیال آسوده در زیر سقفی ایمن قرار گیرید.

از جمله موارد پر کاربرد پانل های سقفی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پوشش سقف و دیوار سوله و ساختمان‌های صنعتی
 • پوشش سقف و دیوار کانتینرهای حمل و نقل
 • پوشش سقف و دیوار انواع سرد خانه‌های ثابت و متحرک
 • پوشش سقف و دیوار کانکس‌ ثابت و متحرک
 • پوشش سقف و دیوار انبار و سیلو
 • پوشش سقف سوله های صنعتی
 • سوله های ورزشی
 • کانکس های پيش ساخته
 • ساختمان های ويلايي و آشيانه های هواپيما

ساندویچ پانل های پیشنهادی ما