ساندویچ پانل سردخانه‌ ای یکی ازپرفروش ترین  محصولات  مجتمع فنی ماموت است که در صنایع کشور به شکل گسترده ای کاربرد دارد. این پانل با توجه به نیازصنعت سردخانه ای طراحی شده .وبرای حفظ کیفیت تولیداتی که به دمای پایین نیاز دارند استفاده می شود . همچنین پانل سردخانه ای  به دلیل نوع اورلپی که دارد ، سرما را به خوبی درون خود حفظ می کند . این پانل که دربین  همه ی پانل ها کمترین میزان انتقال حرارت را دارد  بهترین گزینه برای ساخت سردخانه های گوناگون در تمام نقاط جغرافیایی ایران است[/vc_column_t

برای مشاوره رایگان یا سفارش این محصول، باما تماس بگیرید  09129263457

[/

ا_column_text][/vc_column]
[/vc_row]

معرفی و مشخصات ساندویچ پانل سردخانه‌ ای

ساندویچ پانل سردخانه‌ ای ماموت ضخامتی بین 8 تا 15 سانتی‌متردارد که بنا به کاربری آن متغیر است.این پانل مانند سایر ساندویچ پانل های ماموت از سه لایه (دولایه خارجی وهسته مرکزی عایق )تشکیل شده است .لایه های خارجی این سازه معمولا از  ورق آلوزینک یا گالوانیزه ساخته می شوند.هسته ی مرکزی پانل سردخانه ای ماموت نیز از جنس فوم عایق پلی اورتان است .

چرا برای ساخت هسته ی مرکزی ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت از عایق پلی اورتان استفاده می کنند ؟

فوم پلی اورتان از پرکاربرد ترین عایق های موجود در بازار است که در عرصه ی صنعت به شکل وسیعی کاربرد دارد . .این عایق چهل برابر سبک تر از دیوار آجری است .همچنین ساختار مولکولی آن به گونه ای است که در برابر بارهای فشاری و ضربه بسیار مقاوم تر از مصالح سنتی است .انعطاف پذیری بالا یکی دیگر از ویژگی های منحصربه فرد فوم پلی اورتان است که موجب شکل پذیری بالای آن می شود .این فوم سرد که یک عایق دایمی است دچار تغییر شکل نمی شود و در طول زمان کیفیت اولیه خود را حفظ می کند .

ویژگی های منحصر به فرد ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت

مهم ترین وِیژگی ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت ،نوع اورلپ آن است که از انتقال حرارت جلوگیری می کند .این ساندویچ پانل که ساختار نری ومادگی دارد در هنگام نصب کاملا بر روی هم چفت می شود وبه شکل اورلپ قرار می گیرد.در واقع این وجود این خصوصیت در ساختار پانل سردخانه ای ،تبادل حرارتی با محیط بیرون را به حداقل می رساند .به همین دلیل این پانل بهترین گزینه برای ساخت وتجهیز سردخانه های صنعتی است .

خصوصیت دیگر این نوع پانل مقاومت بالا در برابر حرارت ورطوبت است که منجر به طولانی شدن عمر مفید سازه می شود .همچنین پانل سردخانه ای در مقابل پوسیدگی وخوردگی حشرات نیز مقاوم است .زیرا چفت بودن کامل ساندویچ پانل ها در یکدیگر ،از ورود حشرات موذی وگرد وغبار به داخل سردخانه جلوگیری می کند . در واقع شما با به کار بردن ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت در مراکز تولیدی خود ،می توانید کیفیت محصولات خود را تضمین کنید .

معیار تعیین میزان مقاومت ساندویچ پانل چیست ؟

نوع ورق فلزی به کار رفته در پانل ها به همراه نوع عایق مصرفی در ساختار آن میزان مقاومت واستحکام سازه ها را مشخص می کند. در پانل های سردخانه ای ماموت ،از ورق های آلوزینک استفاده می شود .زیرا این ورق ها از خصوصیت جذب رطوبت پایین برخوردارند که یکی از مهم ترین پارامترها برای انتخاب مصالح ساختمانی برای ساخت سردخانه است .

قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت چگونه تعیین می شود ؟

قیمت گذاری ساندویچ پانل با توجه به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از :

1-متراژ وطول ساندویچ پانل سردخانه ای

2-جنس وضخامت ورقه های فلزی (لایه های خارجی )

3-جنس وضخامت عایق مرکزی (لایه میانی )

4-نوع کاربری ونیاز کارفرما

ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت به چند نوع تقسیم می شود ؟

انواع ساندویچ پانل سردخانه ای بر اساس سطح پوشش :این نوع پانل برای پوشش سقف ودیوار سردخانه ها به کار می رود .به همین دلیل در دونوع سقفی ودیواری طراحی می شود .

انواع ساندویچ پانل سردخانه ای براساس نوع محصولات :همانطور که می دانید ،برای حفاظت از محصولات گوناگون باید آن ها را در سردخانه های مخصوص به خود نگه داری کنیم .سردخانه ها به طور کلی از لحاظ دما ونوع موادی که در آن ها نگه داری می شود به چهار دسته تقسیم می شوند که عبارتند از :

1-سردخانه های بالای صفر درجه :در این سردخانه ها کنسروها وتولیداتی که برای حفظ کیفیت به دمای زیرصفر نیاز دارند نگهداری می شوند .

2-سردخانه های پایین صفر درجه :این سردخانه ها برای انبار کردن مرغ وگوشت استفاده می شوند .

3-تونل انجماد :تونل انجماد در واقع یک سالن با قدرت سرما زایی بالا (منفی 30 تا60 درجه سانتی گراد )است .از این تونل ها می توان برای منجمد کردن از جمله :مواد غذایی ،سبزیجات ومحصولات دریایی استفاده کرد.استفاده از این تونل نسبت به سایر روش های انجماد سریع تر است .

4-سردخانه متحرک ::یخچال هایی که بر روی کامیون ها ،تریلرها و…که برای حمل ونقل کالاها نصب می شوند در این گروه قرار می گیرند.

شرکت ماموت در این زمینه با تولیدانواع ساندویچ پانل سردخانه ای امکان نگهداری ایمن وحفظ کیفیت همه ی محصولات  تولید شده در کشور را فراهم کرده است   .

. .

مشخصات فنی ساندویچ پانل سردخانه‌ ای

ساندویچ پانل های سردخانه ای ماموت تحت نظر متخصصان در ضخامت ها و مدل های گوناگون تولید وبه بازار عرضه می شود .این پانل دارای مشخصات فنی زیر است :

1-جنس ورق :ورق آلوزینک پیش رنگ شده (۲۵ میکرون رنگ پلی استر کوره ای از بيرون و ۷ میکرون از داخل) دارای مقاومت بالادر برابر شرایط محیطی مانند رطوبت ، خوردگی و …

2-ضخامت ساندویچ پانل سردخانه ای:
این نوع ساندویچ پانل با ضخامت 8 الی 15 سانتيمتر تولید می شود . نوع اورلپ(همپوشانی ) آن به شکلی است که کمترین میزان انتقال حرارت را دارد .به همین جهت بهترین سازه برای ساخت سردخانه های صنعتی درسراسر ایران محسوب می شود .

3-طول پانل :2 الی 13/60 متر به دلخواه مشتری

4-نوع فوم (لایه درونی ):پلی اورتان سخت با دانسیته 40+20کیلوگرم برمتر مکعب .غیر قابل اشتعال بودن نیز یکی از دغدغه های اغلب خریداران ساندویچ پانل است كه شرکت ماموت براي رفع آن  اقدام به تولید ساندویچ پانل با فوم غیر قابل اشتغال PIR نموده است .

مزایای ساندویچ پانل سرد خانه ای:

ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت دارای مزایای منحصر به فردی است که باعث شده کارفرمایان آن را به مصالح سنتی ترجیح دهند .این مزایا عبارتند از :

– مقاومت بالا دربرابر انتقال رطوبت، حرارت و صوت

– مقاوم بودن در برابر شرایط محیطی و خوردگی‌ها

– غیر قابل اشتعال بودن

– دارای قابلیت شستشو

کاربرد ساندویچ پانل سرد خانه ای

ساندویچ پانل سردخانه‌ ای برای ساخت و پیاده سازی  سردخانه ی بالای صفر درجه، زیر صفردرجه، تونل های ساختمان های صنعتی مثل کارخانه های صنعتی استفاده می شود. همچنین  ساندویچ پانل سردخانه‌ای در صنایع  مختلف به شرح زیر کاربرد دارد :

– ساخت و اجرای  سردخانه‌ها

–  صنایع مواد غذایی، حیوانی و دریایی

– صنایع تجهیزات پزشکی، آزمایشی، بیمارستانی و دارویی

– نگهداری مواد روزانه مورد مصرف هتل‌ها ، ورزشگاه‌ها و… از قبیل سبزیجات و انواع میوه‌ها

– دامداری و کشاورزی و فروشگاه‌های صنایع سرد

– تولیدی گل و گیاه

ساندویچ پانل های پیشنهادی ما