ساندویچ پانل سردخانه‌ ای

ساندویچ پانل سردخانه‌ ای یکی از پرفروش‌ترین محصولات مجتمع فنی ماموت است که در صنایع کشور به شکل گسترده‌ای کاربرد دارد.
این پانل با توجه به نیاز صنعت سردخانه‌ای طراحی شده و برای حفظ کیفیت تولیداتی که به دمای پایین نیاز دارند استفاده می‌شود.
همچنین پانل سردخانه‌ ای به دلیل نوع اورلپی که دارد، سرما را به خوبی درون خود حفظ می‌کند.
این پانل که در بین همه ی پانل‌ها کمترین میزان انتقال حرارت را دارد، بهترین گزینه برای ساخت سردخانه‌های گوناگون در تمام نقاط جغرافیایی ایران است.

ساندویچ پانل سردخانه ای

معرفی و مشخصات ساندویچ پانل سردخانه‌ ای

ساندویچ پانل سردخانه‌ ای ماموت ضخامتی بین 3 تا 15 سانتی‌متر دارد که بنا به کاربری آن متغیر است. این پانل مانند سایر ساندویچ پانل‌های ماموت از سه لایه (دولایه خارجی وهسته مرکزی عایق ) تشکیل شده است. لایه های خارجی این سازه معمولا از ورق آلوزینک یا گالوانیزه ساخته می شوند. هسته‌ی مرکزی پانل سردخانه‌ای ماموت نیز از جنس فوم عایق پلی اورتان است. چرا برای ساخت هسته‌ی مرکزی ساندویچ پانل سردخانه‌ای ماموت از عایق پلی اورتان استفاده می‌کنند ؟

فوم پلی اورتان از پرکاربردترین عایق‌های موجود در بازار است که در عرصه‌ی صنعت به شکل وسیعی کاربرد دارد. این عایق چهل برابر سبک تر از دیوار آجری است. ساختار مولکولی آن به گونه‌ای است که در برابر بارهای فشاری و ضربه بسیار مقاوم تر از مصالح سنتی است. انعطاف پذیری بالا یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه فرد فوم پلی اورتان است که موجب شکل پذیری بالای آن می‌شود. این فوم سرد که یک عایق دایمی است دچار تغییر شکل نمی‌شود و در طول زمان کیفیت اولیه خود را حفظ می‌کند .

این ماده شیمیایی از ترکیب دو ماده ایزوسیانات و پلی ال که هر دو مایع هستند تشکیل می‌شود. این دو ماده وقتی با هم ترکیب می‌شوند، در اثر واکنش شیمیایی به صورت فوم در آمده و با گذشت چند دقیقه به جامد تبدیل می‌شوند. فوم پلی یورتان یک عایق دائمی است که دچار تغییر شکل و آسیب نمی‌شود و همچنان با گذشت زمان خواص خود را حفظ می‌کند. فوم تزریقی پلی یورتان به منظور عایق نمودن سطوح گسترده و یا فضاهای غیر قابل دسترس کاربرد دارد.

ویژگی های منحصر به فرد ساندویچ پانل سردخانه‌ ای ماموت

مهم ترین وِیژگی ساندویچ پانل سردخانه‌ ای ماموت، نوع اورلپ آن است که از انتقال حرارت جلوگیری می‌کند. این ساندویچ پانل که ساختار نری و مادگی دارد در هنگام نصب کاملا بر روی هم چفت می‌شود و به شکل اورلپ قرار می‌گیرد. در واقع این وجود این خصوصیت در ساختار ساندویچ پانل سردخانه‌ ای، تبادل حرارتی با محیط بیرون را به حداقل می‌رساند. به همین دلیل این پانل بهترین گزینه برای ساخت و تجهیز مراکز صنعتی است .

خصوصیت دیگر این نوع پانل مقاومت بالا در برابر حرارت و رطوبت است که منجر به طولانی شدن عمر مفید سازه می‌شود. همچنین پانل سردخانه‌ای در مقابل پوسیدگی و خوردگی حشرات نیز مقاوم است. زیرا چفت بودن کامل ساندویچ پانل‌ها در یکدیگر، از ورود حشرات موذی و گرد و غبار به داخل سردخانه جلوگیری می‌کند. در واقع شما با به کار بردن ساندویچ پانل سردخانه‌ ای ماموت در مراکز تولیدی خود می‌توانید کیفیت محصولات خود را تضمین کنید .

ساندویچ پانل سردخانه ی -4،marcegaglia_buildtech_polyurethane_insulated_wall_panels_

مزایای فوم عایق پلی یورتان

 • ضریب انتقال حرارتی فوم پلی یورتان بسیار پایین است، از این رو یک عایق حرارتی ایده آل برای جلوگیری از هدر رفت انرژی گرمایی محسوب می‌شود.
 • پلی یورتان مقاومت بالایی در برابر میکروب‌ها، قارچ‌ها و باکتری‌ها دارد و محل مناسبی برای تجمع این عوامل نمی‌باشد.
 • این فوم قابل تزریق و قالب‌گیری است و برای عایق کاری‌های حجیم و مکان‌های غیر قابل دسترس گزینه ای ایده آل به شمار می آید.
 • این عایق حرارتی دچار خوردگی و سائیدگی نمی‌شود.
 • فوم عایق پلی یورتان در برابر رطوبت دچار آسیب نمی شود و کاملاً نفوذناپذیر است. علاوه بر آن در برابر مواد اسیدی و حلال ها تخریب نمی‌شود.
 • وزن این عایق بسیار سبک است و بار اضافی بر سازه وارد نمی‌کند.
 • دوام و طول عمر این عایق فوم مانند بسیار بالاست.
 • بخار آب و رطوبت در این فوم نفوذ نخواهند کرد.
 • این عایق نوعی عایق حرارتی است که مقاومت آن در برابر حرارت‌های بالا فوق العاده می‌باشد.
 • این نوع فوم‌ها به راحتی به ورق‌های گالوانیزه و لایه‌های پانل می‌چسبند.
 • در مقایسه با عایق پلی استایرن، این عایق ها مقاومت حرارتی بالاتری دارند.
 • دانسیته این فوم‌ها را می‌توان طبق نیاز تغییر داد.
 • این فوم در برابر تغییرات ناگهانی دما، انبساط و انقباض از مقاومت لازم برخوردار است.
 • دوام و استحکام این عایق در برابر ضربه و ترک خوردگی بسیار بالاست.

مشخصات فنی ساندویچ پانل سردخانه‌ ای

ساندویچ پانل سردخانه‌ ای ماموت تحت نظر متخصصان در ضخامت‌ها و مدل‌های گوناگون تولید و به بازار عرضه می‌شود.

این پانل دارای مشخصات فنی زیر است :

1-جنس ورق: ورق آلوزینک پیش رنگ شده (۲۵ میکرون رنگ پلی استر کوره‌ای از بيرون و ۷ میکرون از داخل) دارای مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی مانند رطوبت، خوردگی و …

2-ضخامت ساندویچ پانل سردخانه‌ ای: این نوع ساندویچ پانل با ضخامت 3 الی 15 سانتيمتر تولید می‌شود. نوع اورلپ (همپوشانی ) آن به شکلی است که کمترین میزان انتقال حرارت را دارد. به همین جهت بهترین سازه برای ساخت سردخانه‌های صنعتی درسراسر ایران محسوب می‌شود .

3-طول پانل: 2 الی 13/60 متر به دلخواه مشتری

4-نوع فوم (لایه درونی ): پلی اورتان سخت با دانسیته 40+20کیلوگرم برمتر مکعب. غیر قابل اشتعال بودن نیز یکی از دغدغه های اغلب خریداران ساندویچ پانل است كه شرکت ماموت براي رفع آن  اقدام به تولید ساندویچ پانل با فوم غیر قابل اشتغال PIR نموده است .

مزایای ساندویچ پانل سردخانه‌ ای:

ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت دارای مزایای منحصر به فردی است که باعث شده کار فرمایان آن را به مصالح سنتی ترجیح دهند.

این مزایا عبارتند از :

– مقاومت بالا دربرابر انتقال رطوبت، حرارت و صوت

– مقاوم بودن در برابر شرایط محیطی و خوردگی‌ها

– غیر قابل اشتعال بودن

– دارای قابلیت شستشو

کاربرد ساندویچ پانل سردخانه‌ ای

ساندویچ پانل سردخانه‌ ای برای ساخت و پیاده سازی سردخانه‌ی بالای صفر درجه، زیر صفر درجه، تونل‌های ساختمان‌های صنعتی مثل کارخانه‌های صنعتی استفاده می‌شود.

همچنین ساندویچ پانل سردخانه‌ ای در صنایع مختلف به شرح زیر کاربرد دارد :

– ساخت و اجرای سردخانه‌ها

–  صنایع مواد غذایی، حیوانی و دریایی

صنایع تجهیزات پزشکی، آزمایشی، بیمارستانی و دارویی

– نگهداری مواد روزانه مورد مصرف هتل‌ها، ورزشگاه‌ها و… از قبیل سبزیجات و انواع میوه‌ها

– دامداری و کشاورزی و فروشگاه‌های صنایع سرد

– تولیدی گل و گیاه

ساندویچ پانل های پیشنهادی ما

1 دیدگاه

 1. با سلام نصاب ساندویچ پانل و اجراع کمپ های پیش ساخته هستم ک ده سال سابقه کار دارم معمولا باشرکت پارلو کیان پانل کار کردم کار های چون کمپ پیش ساخته شرکت کیسون در افریقای جنوبی وتجیز کارگاه مپناپتروشیمی عراق ایران خودرو کرج میراب تهران کار کردم نیاز ب کار دارم شماره تماس ۰۹۱۶۸۰۳۳۷۷۹قربانی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر