ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری یکی از محصولات کاربردی تولید شده در نمایندگی مجتمع صنعتی ماموت کد 5019 است. این سازه یک صفحه چند لایه می باشد که متشکل از یک لایه مرکزی عایق و دو ورق فلزی در اطراف آن است .

لایه های ساندویچ پانل دیواری از چه چیزی تشکیل شده است ؟

لایه ی خارجی این پانل معمولا از ورق آلوزینک و گالوانیزه ساخته می شود. هسته مرکزی نیز عموما از جنس عایق پلی اورتان است. این پانل عمدتا برای پوشش دیوار سوله ها، کارگاه ها، کانکس ها و ساختمان های ادرای و مسکونی به کار می رود. در ساخت هسته ساندویچ پانل باید از مواد سبک وزن استفاده کرد. این ماده باید علاوه بر وزن کم بتواند لایه ها را ثابت نگه داشته و بارهای شکافی تقسیم شده را تحمل کند.
بنابراین نیاز به ضریب مقاومت بالایی دارد. جنس لایه میانی در ساندویچ پانل دیواری، نوع آن را تعیین می کند. علاوه بر آن مواد به کاربرده شده در ساندویچ پانل دیواری کاربرد آن را هم تعیین می کند. به طور مثال ساندویچ پانل مورد استفاده در سردخانه، در ساخت کانکس ضد گلوله کاربردی ندارد. امکان طراحی داخلی وخارجی ساختمان با پانل دیواری ماموت
همچنین پانل های دیواری ماموت به گونه ای طراحی شده اند که برای پارتیشن بندی داخلی نیز مناسب هستند. زیرا دیواره سازه های نوین علاوه بر امکان طراحی داخلی حرفه ای برای بناها از ظرفیت طراحی خارجی منحصر به فرد هم برخوردارند.

wall-sandwich-panel-1

معرفی و مشخصات ساندویچ پانل دیواری ماموت

ساندویچ پانل دیواری نوعی از انواع مصالح پیش ساخته و آماده برای استفاده است. در ابعاد و رنگ های متنوع تولید می شود.

کاربرد اصلی آن در دیواره های بنا و جدا کننده ی فضاهای داخلی می باشد.

ترکیب های مختلف ساختار ساندویچ پانل دیواری

این نوع ساندویچ پانل همانند سایر ساندویچ پانل ها از سه لایه اصلی تشکیل شده است. این لایه ها می توانند از دو ورق آلوزینک، دو ورق گالوانیزه، یک رو آلوزینک، یک رو گالوانیزه تهیه شوند. لایه میانی آنها نیز که به عنوان هسته ی مرکزی و عایق عمل می کند از فوم پلی اورتان ساخته می شود. همچنین معمولا در فرآیند تولید شیارهایی بر روی ورق های فولادی ایجاد می شود که موجب بالا رفتن استحکام پانل ها می شود .

 

استفاده از ساندویچ پانل دیواری در چه مکان هایی مناسب است ؟

این سازه در محیط هایی که نیاز به آرامش و سکوت دارند بیشترین کاربرد را دارد. زیرا عایق مرکزی تعبیه شده در ساندویچ پانل، مانع ورود سر و صدا به داخل بنا می شود و دما را نیز به خوبی درون خود حفظ می کند. پانل دیواری برای دیواره‌های واحدها و کارخانجات صنعتی، مراکز تجاری، سردخانه‌ها، کانکس‌ها، آموزشگاه ها، پوشش سوله و انبارها، واحدهای امدادی و صحرایی در زمان بحران، ساختمان‌های پیش ساخته و… به کار می‌رود. 

ضخامت وابعاد ساندویچ پانل دیواری

این پانل متشکل از دو رو ورق صاف یا شیاردار با رنگ الکترو استاتیک ضد خش در ضخامت‌های مختلف است. عرض ثابت 1.16متر با 2 سانتیمتر اورلپ و کاردهی مفید آن 1.14متر است. و طول از2 متر الی 13/60متر به دلخواه مشتری و با طراحی جدید در نمای داخلی و خارجی ارائه می شود. ساندویچ پانل دیواری دارای دو نوع ورق و دو نوع طرح مخصوص دارای شیار و موج های ریز است. استفاده از لبه‌های کشویی مانند در موقع نصب پانل ها سبب زیبایی و افزایش قدرت تحمل دیواره ها می گردد. علاوه بر این موارد در ساخت آزمایشگاه و اتاق‌ عمل از پانل دیواری بدون موج با عرض 1/16 متر، با کاردهی مفید  1/14 و طول از2 متر الی 13/60 متر به دلخواه ارائه می شود.

ساندویچ پانل دیواری مانند ساندویچ پانل سقفی از فلزهایی مانند گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم ساخته می شود. پانل دیواری در پروژه‌های مختلف به عنوان پارتیشن هایی برای جداسازی فضاهای اداری نیز استفاده می گردد.

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

ورق آلوزینک (روی و آلومینیوم) ضخامت 0.5و,0.4 میلیمتر، عرض ثابت 1.16 متر، طول بین 2 تا 13/60 متر طبق سفارش مشتری
ورق آلومینیوم پیش رنگ ضخامت 0.7میلیمتر، عرض ثابت 1.16 متر، طول بین 2 تا 13/60 متر براساس سفارش مشتری
ورق گالوانیزه ضخامت ضخامت 0.5 الی0.7 میلیمتر، عرض ثابت 1.16 متر، طول بین 2 تا 13/60 متر بنابر سفارش مشتری

رنگهای این ساندویچ پانل متنوع بوده و به صورت کوره ای تولید می شود. فوم مورد استفاده برای عایق ورق های پانل سقفی، پلی اورتان با دانسیته 2±40 کیلو گرم بر مترمکعب می باشد.

نام کالا شرح محصول

ساندویچ پانل دیواری ضخامت 4 سانت دو رو ورق آلوزینک ضخامت 0.5 دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب ساندويچ پانل دیواری محصول شرکت ماموت به عرض 1/16 متر، و کاردهی مفيد 1/14 متر (ملاك محاسبه عرض 1/16 می باشد) با پوشش از دو رو ورق آلوزینک (آلومینیوم و روی). ورق آلوزينك پيشرنگ شده با ضخامت 0.5mm و از نوع سوپر پلي استر كوره اي با ضخامت 25 پرایمر رنگ رويه در قسمت بيرون و µ پرايمر در قسمت داخلي براي چسبندگي بيشتر فوم به ورق با 4 سانت فوم  پلي اورتان با دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب.
ساندویچ پانل دیواری ضخامت 5 سانت دو رو ورق آلوزینک ضخامت 0.5 دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب ساندويچ پانل دیواری محصول شرکت ماموت به عرض 1/16 متر، و کاردهی مفيد 1/14 متر (ملاك محاسبه عرض 1/16 می باشد) با پوشش از دو رو ورق آلوزینک (آلومینیوم و روی). ورق آلوزينك پيشرنگ شده با ضخامت 0.5mm و از نوع سوپر پلي استر كوره اي با ضخامت 25 پرایمر رنگ رويه در قسمت بيرون و µ پرايمر در قسمت داخلي براي چسبندگي بيشتر فوم به ورق با 5 سانت فوم  پلي اورتان با دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب.
ساندویچ پانل دیواری مدل پیچ مخفی ضخامت 5 سانت دو رو ورق آلوزینک ضخامت 0.5 دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب ساندويچ پانل دیواری محصول شرکت ماموت به صورت پیچ مخفی به عرض 1/16 متر، مفيد 1/12 متر (ملاك محاسبه عرض 1/16 می باشد) با پوشش از دو رو ورق آلوزینک (آلومینیوم و روی). ورق آلوزينك پيشرنگ شده با ضخامت 0.5mm و از نوع سوپر پلي استر كوره اي با ضخامت 25 پرایمر رنگ رويه در قسمت بيرون و µ پرايمر در قسمت داخلي براي چسبندگي بيشتر فوم به ورق با 5 سانت فوم پلي اورتان با دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب.
ساندویچ پانل دیواری ضخامت 4 سانت دو رو ورق گالوانیزه ضخامت 0.4 دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب ساندويچ پانل دیواری محصول شرکت ماموت به عرض 1/16 متر، مفيد 1/14 متر (ملاك محاسبه عرض 1/16 می باشد) با پوشش از دو رو ورق گالوانیزه. ورق گالوانیزه پيشرنگ شده با ضخامت 0.5mm و از نوع سوپر پلي استر كوره اي با ضخامت 25 پرایمر رنگ رويه در قسمت بيرون و µ پرايمر در قسمت داخلي براي چسبندگي بيشتر فوم به ورق با 4 سانت فوم پلي اورتان با دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب.

انواع ساندویچ پانل دیواری

تنوع هر نوع محصولی سبب افزایش کارایی آن در پروژه های مختلف میگردد. ساندویچ پانل دیواری دارای چهار نوع طراحی کاملا متفاوت برای پاسخگویی به نیاز پروژه های مختلف می باشد.

انواع ساندویچ پانل دیواری به شرح زیر می باشد.

ساندویچ پانل دیواری سوله، کارگاه و ساختمان های مسکونی و تجاری: این نوع پانل ها ساده ترین نوع ساندویچ پانل دیواری هستند که به راحتی قابل نصب می باشند. پانل دیواری برای ساخت دیوار سوله، کارگاه و ساختمان های مسکونی استفاده می شود و کاربری آن بسیار وسیع است .
ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای: این نوع ساندویچ پانل در تجهیز سردخانه ها کاربرد دارند و موجب بهینه سازی انرژی می شوند .
ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز: برای ساخت اتاق تمیز در مراکز حساس بهداشتی و تولیدی به کار می رود. زیرا ساختار آن به گونه ای است که از ورود الاینده های معلق در هوا به داخل بنا جلوگیری می کند. پانل اتاق تمیز از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و مواد شیمیایی بر کیفیت آن اثر نمی گذارد. درضمن پانل اتاق تمیز در مقابل حرارت، رطوبت، گرما و سرما نیز عایق است.
ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی: تفاوت ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی با انواع دیگر آن در مخفی بودن محل اتصال است. بدین معنا که طراحی آن به شکلی است که ورقه ها به صورت کام و زبانه در یکدیگر پیچ می شوند. این خصوصیت باعث می شود تا نما جلوه ی زیباتری داشته باشد. بنابراین پانل پیچ مخفی بیشتر در مکان هایی که ظرافت و زیبایی نمای ظاهری نما اهمیت زیادی دارد نصب می شود .

کاربرد ساندویچ پانل دیواری

امروزه به دلیل سرعت بیشتر در انجام کارها و قابلیت اجرای آن ها در جاهای مختلف بشر مجبور شده تا محل کار خود را در هر نقطه ی از جغرافیا با امکانات خاص برقرار کند. ساندویچ پانل دیواری که از دو ورق ضد خش طرح دار ساخته شده اند کاربرد وسیعی دارد. بنابراین می تواند در ساخت انواع موارد زیر استفاده نمود:

انبار مواد غذایی
دیوار اتاق عمل
 دیوار سوله و انبار
دیوار کارگاه ها و ساختمان صنعتی
دیوار اتاق سردخانه ها
دیوار اتاق تمیز
ساختمان های پیش ساخته
دیوارهای داخلی و پارتیشن
نمای ساختمان های تجاری و اداری

 ویژگی های منحصر به فرد ساندویچ پانل دیواری ماموت

ساندویچ پانل های دیواری ماموت همگام با دانش و فناوری روز دنیا و توسط متخصصان حرفه ای تولید شده است. به همین دلیل دارای ویژگی های منحصر به فردی است که منجر به برتری آن بر مصالح و سازه های سنتی شده است .

استفاده از مواد سازگار با محیط زیست: پانل های ماموت از مواد قابل بازیافت ساخته شده اند. به همین خاطر با محیط زیست سازگار اند و به طبیعت آسیب نمی زنند.

سفارشی سازی: مجتمع صنعتی ماموت، علاوه بر ساخت پانل های استاندارد به ساخت ساندویچ پانل های سفارشی مطابق با درخواست وکاربری مشتری می پردازد. ابعاد ،رنگ و ضخامت پانل ها از مواردی هستند که می توانند توسط کارفرما تعیین شوند .

دانسیته پایین: دانسیته (چگالی) ساندویچ پانل دیواری نسبتا از سایر مصالح پایین تر است. این چگالی پایین موجب سبک تر بودن ساندویچ پانل و اشغال فضای کمتر نسبت به سایر مصالح می شود.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل دیواری ماموت

استفاده از مواد با کارآیی و انعطاف بالا، در عین حال مقرون به صرفه در دنیای پر زرق و برق ساخت و سازها مزیت مهمی است. ساندویچ پانل دیواری  دارای ویژگی ها و مزایای زیر است:

سرعت حمل و نقل و سهولت نصب در ارتفاع: حمل ونقل پانل های دیواری به دلیل سبک بودن آسان تر از سایر مصالح است و با سرعت بیشتری انجام می گیرد. همچنین پیش ساخته بودن این پانل ها موجب شده که فرایند اجرای پروژه و نصب آنها نسبت به مصالح سنتی راحت تر و سریعتر انجام شود .
مقاومت زیاد ساندویچ پانل در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله: ساندویچ پانل های دیواری ماموت از استحکام و مقاومت قابل توجهی برخوردارند. به همین دلیل در مقابل حوادث طبیعی به ویژه زلزله ایمن اند .
عایق در برابر سرما، گرما، رطوبت و صدا:این پانل ها به علت دارا بودن فوم پلی اورتان در ساختار خود عایق قدرتمندی در برابر عوامل خارجی نظیر: سرما، گرما، رطوبت و صدا هستند و از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند.
دستیابی به فضای مفید بیشتر به دلیل ضخامت کم دیوارهای ساندویچ پانل: ساندویچ پانل دیواری ماموت در عین کارایی فوق العاده ،ضخامت کمی دارد. در نتیجه بعد از نصب فضای چندانی را اشغال نمی کند. همچنین این ویژگی موجب می شود که کارفرما بتواند با استفاده از پانل دیواری در محیط های کوچک نیز فضا سازی وپارتیشن بندی کند.
صرفه جویی در هزینه های پی سازی و اسکلت ساختمانهای بلند بدلیل وزن اندک سقف و دیوار ساخته شده از ساندویچ پانل ها: از آنجایی که پانل های دیواری ماموت وزن کمتری نسبت به سایر سازه ها دارند، نیاز به پی سازی گسترده ندارن. زیرا دیوار و سقف ساخته شده با ساندویچ پانل سبک است و فشار کمی به اسکلت ساختمان وپی بنا وارد می کند .
صرفه جویی در هزینه های سرمایش و گرمایش: عایق بودن این سازه موجب حفظ انرژی و صرفه جویی در هزینه های سرمایش و گرمایش می شود .
عبور دادن لوله های آب و فاضلاب و کابل های برق و تلفن به سادگی از زیر شبکه های پانل ها: ساختار ساندویچ پانل به شیوه ای طراحی شده است که کابل و سیم کشی از زیر شبکه های آن به سهولت انجام می گیرد. به همین جهت بناهای ساخته شده با پانل به سهولت تجهیز و سریعا قابل استفاده می شوند.
زیبایی محصول و تنوع رنگ: ساندویچ پانل های ماموت در رنگ های متنوعی تولید می شوند. به همین دلیل کارفرما دیگر نیازی به صرف هزینه برای رنگ آمیزی پانل ها ندارد. همچنین شکل ظاهری مناسب این سازه منجر به ایجاد نمای چشم نواز و زیبایی ساختمان می شود .
سهولت پاکیزگی و نگهداری: سطوح خارجی ساندویچ پانل به شکلی طراحی شده که به راحتی قابل شستشو می باشد .
مناسب برای دیوارهای نما و دیوار های میانی: این پانل ها یکی از مناسب ترین گزینه ها برای پوشش دیوارهای نما و میانی هستند .
استفاده از ساندویچ پانل دیواری ماموت چقدر به بهینه سازی مصرف انرژی کمک می کند ؟
آیا می دانستید میزان هدر رفت انرژی در کشور ما برای هر ساختمان به ازای هر متر مربع نسبت به کشورهای پیشرفته حدود 5 برابر می باشد. به این معنا که ما با استفاده از روش های نوین ساخت سازه ها و به طور خاص استفاده از محصولاتی مانند ساندویچ پانل دیواری در سازه های صنعتی میتوانیم تا 30 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی داشته باشیم. بنابراین باید بسیار جدی و سریع به این مورد بپردازیم.

تاثیر به کاربردن سازه های نوین بر صرفه جویی در مصرف برق

کاملا واضح است که هنوز در عمل سازمان های صنعتی به طور جد برای بهینه سازی مصرف انرژی برنامه خاصی را دنبال نمی کنند. برای مثال ساخت سازه ها با استفاده از محصولاتی مانند ساندویچ پانل و پلی کربنات شفاف باعث می شود نور کافی وارد فضای کار گردد و نیازی به استفاده از روشنایی های پرمصرف برق نباشد.

کاربرد گسترده سازه های پیش ساخته در کشورهای توسعه یافته

طبق اخرین امارها در وضعیت فعلی بالای ۶۰ درصد از سازه ها در کشور های توسعه یافته به‌ سبک مدرن و صنعتی ساخته می شود. حدود ۹۰ درصد از واحدهای مسکونی‌ و تجاری با استفاده از تجهیزات از پیش‌ آماده طراحی و پیاده سازی می گردد. با استناد به آمارهای سازمان های ذیربط صنعت، ساختمان سازی با توجه به سرمایه گذاری های بالا و نیروی انسانی شاغل در این بخش بزرگترین صنعت کشور می باشد. بنابراین نیاز است با استفاده از محصولات پیش ساخته و آماده مانند ساندویچ پانل دیواری و پانل های سقفی از بار مشکلات در این صنعت کاست. متاسفانه در شرایط فعلی تنها عددی در حدود ۳ درصد از ساختمان سازی ها از پوشش های پیش ساخته انجام می گیردکه باید افزایش یابد.

ساندویچ پانل های پیشنهادی ما

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر