ساندویچ پانل دیواری یکی از محصولات کاربردی تولید شده درنمایندگی مجتمع صنعتی ماموت کد 5019 است .این سازه یک صفحه چند لایه می باشد که متشکل از یک لایه مرکزی عایق و دو ورق فلزی در اطراف آن است .

لایه های ساندویچ پانل دیواری از چه چیزی تشکیل شده است ؟

لایه ی خارجی این پانل معمولا از ورق آلوزینک و گالوانیزه ساخته می شود.هسته مرکزی نیزعموما از جنس عایق پلی اورتان است .این پانل عمدتا برای پوشش دیوار سوله ها ، کارگاه ها ،کانکس ها وساختمان های ادرای ومسکونی به کار می رود .

امکان طراحی داخلی وخارجی ساختمان با پانل دیواری ماموت

همچنین پانل های دیواری ماموت به گونه ای طراحی شده اند که برای پارتیشن بندی داخلی نیز مناسب هستند. . زیرا دیواره سازه های نوین علاوه بر امکان طراحی داخلی حرفه ای برای بناها از ظرفیت طراحی خارجی منحصر به فرد هم برخوردارند .

.

برای مشاوره رایگان یا سفارش این محصول، باما تماس بگیرید  09129263457

معرفی و مشخصات ساندویچ پانل دیواری ماموت

ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح پیش ساخته  وآماده برای استفاده است که در ابعاد ورنگ های متنوع تولید می شود و کاربرد اصلی آن در دیواره های بنا وبه عنوان جدا کننده ی فضاهای داخلی می باشد.

ترکیب های مختلف ساختار ساندویچ پانل دیواری

این نوع ساندویچ پانل همانند سایر ساندویچ پانل ها از سه لایه اصلی تشکیل شده است .این لایه ها می توانند از دو ورق آلوزینک ،دو ورق گالوانیزه ،یک رو آلوزینک ،یک رو گالوانیزه تهیه شوند . لایه میانی آنها نیز که به عنوان هسته ی مرکزی وعایق عمل می کند از فوم پلی اورتان  ساخته می شود.همچنین معمولا در فرآیند تولیدشیارهایی بر روی ورق های فولادی ایجاد می شود که موجب بالا رفتن استحکام پانل ها می شود .

استفاده از ساندویچ پانل دیواری در چه مکان هایی مناسب است ؟

این سازه در محیط هایی که نیاز به آرامش وسکوت دارند بیشترین کاربرد را دارد .زیرا عایق مرکزی تعبیه شده در ساندویچ پانل ،مانع ورود سر وصدا به داخل بنا می شود و دما را نیز به خوبی درون خود حفظ می کند .امروزه این پانل ها درانواع سوله ها، کانکس، ویلاها، گلخانه ها و حتی دیوار کشی در ساختمان های جدید به کار می روند .

ضخامت وابعاد ساندویچ پانل دیواری

این پانل متشکل از دو رو ورق صاف یا شیاردار با رنگ الکترو استاتیک ضد خش در ضخامت‌های مختلف است . عرض ثابت 1.16  متر با 2 سانتیمتر اورلپ وکاردهی مفید آن 1.14متر است .و طول از2 متر الی 13/60متر به دلخواه مشتری و با طراحی جدید در نمای داخلی و خارجی ارائه می شود.ساندویچ پانل دیواری دارای دو نوع ورق و دو نوع طرح مخصوص دارای شیار و موج های ریز است. استفاده از لبه‌های کشویی مانند در موقع نصب پانل ها سبب زیبایی و افزایش قدرت تحمل دیواره ها می گردد. علاوه بر این موارد در ساخت آزمایشگاه و اتاق‌ عمل از پانل دیواری بدون موج با عرض ۱/۱۶ متر، با کاردهی مفید  ۱/۱۴ و طول از2 متر الی 13/60متر به دلخواه ارائه می شود.

ساندویچ پانل دیواری مانند ساندویچ پانل سقفی از فلزهایی مانند گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم  ساخته می شود. پانل دیواری در پروژه‌های مختلف به عنوان پارتیشن هایی برای جداسازی فضاهای اداری نیز استفاده می گردد.

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

 • ورق آلوزینک (روی و آلومینیوم) ضخامت 0.5و,0.4میلیمتر، عرض ثابت1.16 متر، طول بین 2 تا 13/60 متر طبق سفارش مشتری
 • ورق آلومینیوم پیش رنگ ضخامت 0.7میلیمتر، عرض ثابت1.16 متر، طول بین 2 تا 13/60 متر براساس سفارش مشتری
 • ورق گالوانیزه ضخامت ضخامت 0.5 الی0.7 میلیمتر، عرض ثابت 1.16 متر، طول بین 2 تا 13/60 متر بنابر سفارش مشتری

رنگهای این ساندویچ پانل متنوع بوده و به صورت کوره ای تولید می شود .  فوم  مورد استفاده برای عایق ورق ها ی پانل سقفی ، پلی اورتان با دانسیته 2±40 کیلو گرم برمترمکعب می باشد.

نام کالا شرح محصول
ساندویچ پانل دیواری ضخامت 4 سانت دو رو ورق آلوزینک ضخامت 0.5 دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب ساندويچ پانل دیواری محصول شرکت ماموت به عرض 1/16 متر، و کاردهی مفيد 1/14 متر (ملاك محاسبه عرض 1/16 می باشد ) با پوشش از دو رو ورق آلوزینک (آلومینیوم و روی). ورق آلوزينك پيشرنگ شده با ضخامت 0.5mm و از نوع سوپر پلي استر كوره اي با ضخامت 25 پرایمر رنگ رويه در قسمت بيرون و µ پرايمر در قسمت داخلي براي چسبندگي بيشتر فوم به ورق با 4 سانت فوم  پلي اورتان با دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب.
ساندویچ پانل دیواری ضخامت 5 سانت دو رو ورق آلوزینک ضخامت 0.5 دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب ساندويچ پانل دیواری محصول شرکت ماموت به عرض 1/16 متر، و کاردهی مفيد 1/14 متر (ملاك محاسبه عرض 1/16 می باشد ) با پوشش از دو رو ورق آلوزینک (آلومینیوم و روی). ورق آلوزينك پيشرنگ شده با ضخامت 0.5mm و از نوع سوپر پلي استر كوره اي با ضخامت 25 پرایمر رنگ رويه در قسمت بيرون و µ پرايمر در قسمت داخلي براي چسبندگي بيشتر فوم به ورق با 5 سانت فوم  پلي اورتان با دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب.
ساندویچ پانل دیواری مدل پیچ مخفی ضخامت 5 سانت دو رو ورق آلوزینک ضخامت 0.5 دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب ساندويچ پانل دیواری محصول شرکت ماموت بصورت پیچ مخفی بعرض 1/16 متر، مفيد 1/12 متر (ملاك محاسبه عرض 1/16 می باشد) با پوشش از دو رو ورق آلوزینک (آلومینیوم و روی). ورق آلوزينك پيشرنگ شده با ضخامت 0.5mm و از نوع سوپر پلي استر كوره اي با ضخامت 25 پرایمر رنگ رويه در قسمت بيرون و µ پرايمر در قسمت داخلي براي چسبندگي بيشتر فوم به ورق با 5 سانت فوم پلي اورتان با دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب.
ساندویچ پانل دیواری ضخامت 4 سانت دو رو ورق گالوانیزه ضخامت 0.4 دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب ساندويچ پانل دیواری محصول شرکت ماموت به عرض 1/16 متر، مفيد 1/14 متر (ملاك محاسبه عرض 1/16 می باشد) با پوشش از دو رو ورق گالوانیزه .  ورق گالوانیزه پيشرنگ شده با ضخامت 0.5mm و از نوع سوپر پلي استر كوره اي با ضخامت 25 پرایمر رنگ رويه در قسمت بيرون و µ پرايمر در قسمت داخلي براي چسبندگي بيشتر فوم به ورق با 4 سانت فوم پلي اورتان با دانسيته 2±40 كيلو گرم در متر مكعب.

انواع ساندویچ پانل دیواری

تنوع هر نوع محصولی سبب افزایش کارایی آن در پروژه های مختلف می گردد. ساندویچ پانل دیواری دارای چهار نوع طراحی کاملا متفاوت برای پاسخگویی به نیاز پروژه های مختلف می باشد.

انواع ساندویچ پانل دیواری به شرح زیر می باشد.

 • ساندویچ پانل دیواری سوله ،کارگاه وساختمان های مسکونی وتجاری:این نوع پانل ها ساده ترین نوع ساندویچ پانل دیواری هستند که به راحتی قابل نصب می باشند .پانل دیواری برای ساخت دیوارسوله ،کارگاه و ساختمان های مسکونی استفاده می شود و کاربری آن بسیار وسیع است .
 • ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای:این نوع ساندویچ پانل درتجهیز سردخانه ها کاربرد دارند و موجب بهینه سازی انرژی می شوند .
 • ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز:برای ساخت اتاق تمیز در مراکز حساس بهداشتی وتولیدی به کار می رود .زیرا ساختار آن به گونه ای است که از ورود الاینده های معلق در هوا به داخل بنا جلوگیری می کند .پانل اتاق تمیز از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است ومواد شیمیایی بر کیفیت آن اثر نمی گذارد .درضمن پانل اتاق تمیزدر مقابل حرارت ،رطوبت ،گرما وسرما نیز عایق است .
 • ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی:تفاوت ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی با انواع دیگر آن در مخفی بودن محل اتصال است .بدین معنا که طراحی آن به شکلی است که ورقه ها به صورت کام وزبانه در یکدیگر پیچ می شوند.این خصوصیت باعث می شودتا نما جلوه ی زیباتری داشته باشد.بنابراین پانل پیچ مخفی بیشتر در مکان هایی  که ظرافت وزیبایی نمای ظاهری نما اهمیت زیادی دارد نصب می شود .

کاربرد ساندویچ پانل دیواری

امروزه به دلیل سرعت بیشتر در انجام کارها و قابلیت اجرای آن ها در جاهای مختلف بشر مجبور شده تا محل کار خود را در هر نقطه ی از جغرافیا با امکانات خاص برقرار کند. ساندویچ پانل دیواری که از دو ورق ضد خش طرح دار ساخته شده اند کاربرد وسیعی دارد . بنابراین می تواند در ساخت انواع موارد زیر استفاده نمود:

 • انبار مواد غذایی
 • دیوار اتاق عمل
 •  دیوار سوله و انبار
 • دیوار کارگاه ها وساختمان صنعتی
 • دیوار اتاق سردخانه ها
 • دیوار اتاق تمیز
 • ساختمان های پیش ساخته
 • دیوارهای داخلی وپارتیشن
 • نمای ساختمان های تجاری واداری

ساندویچ پانل دیواری

 ویژگی های منحصر به فرد ساندویچ پانل دیواری ماموت

ساندویچ پانل های دیواری ماموت همگام با دانش وفناوری روز دنیا وتوسط متخصصان حرفه ای تولید شده است .به همین دلیل دارای ویژگی های منحصربه فردی است که منجر به برتری آن بر مصالح وسازه های سنتی شده است .

استفاده از مواد سازگار با محیط زیست :پانل های ماموت از مواد قابل بازیافت ساخته شده اند .به همین خاطر با محیط زیست سازگار اند وبه طبیعت آسیب نمی زنند.

سفارشی سازی :مجتمع صنعتی ماموت ،علاوه بر ساخت پانل های استاندارد به ساخت ساندویچ پانل های سفارشی مطابق با درخواست وکاربری مشتری می پردازد .ابعاد ،رنگ وضخامت پانل ها از مواردی هستند که می توانند توسط کارفرما تعیین شوند .

دانسیته پایین :دانسیته (چگالی )ساندویچ پانل دیواری نسبتا از سایر مصالح پایین تر است .این چگالی پایین موجب سبک تر بودن ساندویچ پانل واشغال فضای کمتر نسبت به سایر مصالح می شود.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل دیواری ماموت

استفاده از مواد با کارآیی و انعطاف بالا، در عین حال مقرون به صرفه در دنیای پر زرق و برق ساخت و سازها مزیت مهمی است. ساندویچ پانل دیواری  دارای ویژگی ها و مزایای زیر است:

 • سرعت حمل و نقل و سهولت نصب در ارتفاع :حمل ونقل پانل های دیواری به دلیل سبک بودن آسان تر از سایر مصالح است وبا سرعت بیشتری انجام می گیرد .همچنین پیش ساخته بودن این پانل ها موجب شده که فرایند اجرای پروژه ونصب آنها نسبت به مصالح سنتی راحت تر وسریعتر انجام شود .
 • مقاومت زیاد ساندویچ پانل در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله:ساندویچ پانل های دیواری ماموت از استحکام ومقاومت قابل توجهی برخوردارند . به همین دلیل در مقابل حوادث طبیعی به ویژه زلزله ایمن اند .
 • عایق در برابر سرما، گرما، رطوبت و صدا:این پانل ها به علت دارا بودن فوم پلی اورتان در ساختار خود عایق قدرتمندی در برابر عوامل خارجی نظیر :سرما ،گرما ،رطوبت وصدا هستند واز اتلاف انرژی جلوگیری می کنند.
 • دستیابی به فضای مفید بیشتر به دلیل ضخامت کم دیوارهای ساندویچ پانل:ساندویچ پانل دیواری ماموت در عین کارایی فوق العاده ،ضخامت کمی دارد .در نتیجه بعد از نصب فضای چندانی را اشغال نمی کند.همچنین این ویژگی موجب می شود که کارفرما بتواند با استفاده از پانل دیواری در محیط های کوچک نیز فضا سازی وپارتیشن بندی کند.
 • صرفه جویی در هزینه های پی سازی و اسکلت ساختمانهای بلند بدلیل وزن اندک سقف و دیوارساخته شده از ساندویچ پانل ها:از آنجایی که پانل های دیواری ماموت وزن کمتری نسبت به سایر سازه ها دارند ،نیاز به پی سازی گسترده ندارند . زیرا دیوار وسقف ساخته شده با ساندویچ پانل سبک است و فشار کمی به اسکلت ساختمان وپی بنا وارد می کند .
 • صرفه جویی در هزینه های سرمایش و گرمایش:عایق بودن این سازه موجب حفظ انرژی وصرفه جویی در هزینه های سرمایش وگرمایش می شود .
 • عبور دادن لوله های آب و فاضلاب و کابل های برق و تلفن به سادگی از زیر شبکه های پانل ها:ساختار ساندویچ پانل به شیوه ای طراحی شده است که کابل وسیم کشی از زیر شبکه های آن به سهولت انجام می گیرد .به همین جهت بناهای ساخته شده با پانل به سهولت تجهیز وسریعا قابل استفاده می شوند.
 • زیبایی محصول و تنوع رنگ:ساندویچ پانل های ماموت در رنگ های متنوعی تولید می شوند .به همین دلیل کارفرما دیگر نیازی به صرف هزینه برای رنگ آمیزی پانل ها ندارد .همچنین شکل ظاهری مناسب این سازه منجر به ایجاد نمای چشم نواز وزیبایی ساختمان می شود .
 • سهولت پاکیزگی و نگهداری:سطوح خارجی ساندویچ پانل به شکلی طراحی شده که  به راحتی قابل شستشو می باشد .
 • مناسب برای دیوارهای نما و دیوار های میانی:این پانل ها یکی از مناسب ترین گزینه ها برای پوشش دیوارهای نما ومیانی هستند .
 • استفاده از ساندویچ پانل دیواری ماموت چقدر به بهینه سازی مصرف انرژی کمک می کند ؟

 • آیا می دانستید میزان هدررفت انرژی در کشور ما برای هر ساختمان به ازای هر متر مربع نسبت به کشورهای پیشرفته حدود 5 برابر می باشد. به این معنا که ما با استفاده از روش های نوین ساخت سازه ها و به طور خاص استفاده از محصولاتی مانند ساندویچ پانل دیواری در سازه های صنعتی میتوانیم تا 30 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی داشته باشیم. بنابراین باید بسیار جدی و سریع به این مورد بپردازیم.
 • تاثیر به کاربردن سازه های نوین بر صرفه جویی در مصرف برق

کاملا واضح است که هنوز در عمل سازمان های صنعتی به طور جد برای بهینه سازی مصرف انرژی برنامه خاصی را دنبال نمی کنند. برای مثال ساخت سازه ها با استفاده از محصولاتی مانند ساندویچ پانل و پلی کربنات شفاف باعث می شود نور کافی وارد فضای کار گردد و نیازی به استقاده از روشنایی های پرمصرف برق نباشد.

کاربرد گسترده سازه های پیش ساخته در کشورهای توسعه یافته

طبق اخرین امارها در وضعیت فعلی بالای ۶۰ درصد از سازه ها در کشور های توسعه یافته به‌ سبک مدرن و صنعتی ساخته می شود. حدود ۹۰ درصد از واحدهای مسکونی‌ و تجاری با استفاده از تجهیزات از پیش‌ آماده طراحی و پیاده سازی می گردد. با استناد به آمارهای سازمان های ذیربط صنعت ،ساختمان سازی با توجه به سرمایه گذاری های بالا و نیروی انسانی شاغل در این بخش بزرگترین صنعت کشور می باشد. بنابراین نیاز است با استفاده از محصولات پیش ساخته و آماده مانند ساندویچ پانل دیواری و پانل های سقفی از بار مشکلات در این صنعت کاست. متاسفانه در شرایط فعلی تنها عددی در حدود ۳ درصد از ساختمان سازی ها از پوشش های پیش ساخته انجام می گیردکه باید افزایش یابد.

ساندویچ پانل های پیشنهادی ما