پانل اتاق تمیز نوع دیگری از پانل ها هستند که برای مواردی خاص چون آزمایشگاه ها، کارگاه های تولید مواد غذایی استفاده می شوند.

پانل اتاق تمیز(clean room) دارای ویژگی منحصر به فردی هستند به طوری که حتی برای ورود به آنها باید شرایط خاصی را رعایت کرد.

اتاق تمیز یا کلین روم به مکان هایی گفته میشود که باید حداقل امکان ورود و خروج هوا وجود داشته باشد. جریان آلاینده هایی مانند گرد و غبار،  میکروب های معلق در فضا، بخار مایعات و … به آن وارد نشود. هیچ جریان خارجی نباید وارد شود حتی افرادی که به این مکان ها ورود و خروج میکنند. ابتدا باید  لباس مخصوص داشته باشند به همین دلیل باید از سقف و دیواره های مخصوص استفاده کرد .

کلین روم - clean room
پانل سردخانه ای - coldroom panel

معرفی و مشخصات ساندویچ پانل اتاق تمیز

ساندویچ پانل اتاق تمیز معمولا صاف هستند (دو رو صاف یا یک رو صاف یک رو شیار دار) تا امکان جای گیری گرد و غبار و باکتری در آن از بین برود. از دیگر ویژگی های این ساندویچ پانل ها این است که مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی، پوسیدگی، و میکروب ها و باکتری ها دارند.
ساندویچ پانل های دورو صاف آلوزینک معمولا با ضخامت های 4 الي 6 سانتيمتر با ورق دو رو آلوزينك با ضخامت ورق 0.6 يا 0.7 ميليمتر قابل تولید می باشد. عایق به کار رفته پلی اورتان می باشد که امروزه پلی یورتان به دلیل خواص عایق بودن و مقاومت بالا بیشتر استفاده می شود. ساندویچ پانل دو طرف صاف ماموت با عرض ثابت عرض : ثابت 1.16 متر (2 سانتيمتر اورلپ) و طول : 2 الي 13.60 متر به دلخواه مشتري عرضه می گردد.
نوع خاصی از ساندویچ پانل های دوروصاف مدل ضدحریق می باشد که در دو کلاس b1و b2 و b3 تولید می گردد. گرید b3 یا PIR در زمان آتش سوزی قطره های آتش زا و ذرات شعله ور را ایجاد نمی کند و سبب گسترش آتش نمیشود.

مشخصات فنی ساندويچ پانل کلين روم (اتاق تمیز)

ضخامت‌ های توليدی: 4 ، 5 ، 6 سانتيمتر
عرض توليدی: ثابت 1.16 متر (2 سانتيمتر اورلپ)
طول توليدی: 2 الی 13.60 متر طول به دلخواه مشتری
لايه بيرونی: ورق آلوزینک رنگی به صورت سوپر پلي استر كوره اي با نمای صاف
لايه داخلی: ورق آلوزینک رنگی به صورت سوپر پلي استر كوره اي با نمای صاف

( DIN 4102)

 

کاربرد های ساندویچ پانل اتاق تمیز

ازجمله کاربردهای این پانل درکارگاه  های تولیدی موادغذایی، تولید دارو، آزمایشگاه ها، تجهیزات بیمارستانی مثل اتاق عمل و جراحی و…

ساندویچ پانل های پیشنهادی ما

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر