در حال حاضر شرکت ماموت 5019 توليد كننده انواع ساندویچ پانل با کیفیت بالا می باشد. ساندویچ پانل ها بر اساس کاربردهای مختلفی که دارند در مدل ها، اندازه ها و رنگ های گوناگون تولید می شوند. کیفیت بالای محصولات شرکت ماموت در تولید ساندویچ پانل زبانزد است به طوری که بازارهای خارجی را نیز در تصرف خود در آورده است.

انواع ساندویچ پانل نمایندگی مجتمع صنعتی ماموت 5019

انواع ساندویچ پانل نمایندگی مجتمع صنعتی ماموت 5019

انواع ساندویچ پانل بر حسب جنس مواد سازنده عايق آن، به انواع ذيل تقسيم می‌شوند:

ساندويچ پانل پلی اورتان
ساندويچ پانل پلی استايرن
ساندويچ پانل پشم سنگ

انواع ساندویچ پانل نمایندگی مجتمع صنعتی ماموت کد 5019:

۱- ساندویچ پانل سقفی(Roof Sandwich Panel)

ساندویچ پانل سقفی یکی از انواع ساندویچ پانل بوده که جهت استفاده در سقف می‌باشد. این پانل از دو لایه ورق تشکیل شده که بین آن عایق فوم پلی یورتان می‌باشد. به دلیل گام دار بودن (ذوزنقه) بودن ورق فوقانی پانل سقفی امکان اورلپ شدن وجود داشته و باعث آب‌بند شدن سقف می‌گردد. قبل از استفاده از پانل سقفی ابتدا باید گاترها (آبروها) نصب گردد و سپس پوشش سقف انجام گردد. پس از تکمیل پوشش سقف از ورق‌های فلاشینگ بابت نهایی کردن کار استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل‌های سقفی در ضخامت‌های 3، 4 ، 5 ،6 ،8 ،10 تولید شده و به لحاظ شکل ظاهری این نوع پانل، عملیات آب‌بندی به بهترین شکل انجام می‌گیرد. از این نوع ساندویچ پانل در سقف سوله، کارخانه، سالن‌های ورزشی، پارکینگ، سقف ساختمان و… به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مدل: ورق رویی شادولان طرح ذوزنقه
ضخامت: 3 ، 4 ، 5 ، 6، 8 ، 8/5 ، 10 سانتی‌متر
عرض: ثابت 107 سانتی‌متر مفید 101 سانتی‌متر
طول: 2 الی ۱3.60 متر به دلخواه مشتری

۲-ساندویچ پانل دیواری (wall sandwich panel)

نوع دیگری از ساندویچ پانل که جهت استفاده در دیواره‌ های سوله‌های صنعتی، کارگاهی دیوارها و پارتیشن‌های داخلی، اداری و مسکونی بکار می رود ساندویچ پانل دیواری است. این پانل به ضخامت 3 الی 15 سانتی‌متر می‌باشد که انواع دو رو ورق آلوزینک، دو رو گالوانیزه می‌باشد و با ایجاد شیار روی آن‌ها استحکام فشار را می‌توان تا حد مطلوبی بالا برد.

ساندویچ پانل دیواری به گونه‌ای طراحی شده که در قسمت عرض از یک طرف دارای تورفتگی و طرف دیگر دارای برآمدگی نری و مادگی بوده که باعث قفل شدگی و هم‌پوشانی لبه‌های یکدیگر جهت اتصال به سازه پیچ می‌شود. ضخامت‌های موجود ساندویچ پانل دیواری از 3 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر بسته به نوع کاربری و انتخاب مشتری مشخص می‌شود.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی به دلیل داشتن فیزیک مخصوص به‌صورتی اجرا می‌شود که پس از نصب هیچ یک از پیچ‌ها مشخص نمی‌شود و شکل ظاهری بهتری به نمای سوله و یا کارخانه می‌دهد.

انواع ساندویچ پانل دیواری تولیدی شرکت ماموت 5019 شامل:

DND صاف
RPO پیچ مخفی بدون شیار
RP1 پیچ مخفی میکرو ویو
RP2 پیچ مخفی شیار ریز
RP3 پیچ مخفی شیار درشت

۳- ساندویچ پانل سردخانه‌ای (Cold Room Sandwich panel)

ساندویچ پانل سردخانه‌ای (Cold Room) این نوع ساندویچ پانل با ضخامت 8 سانتی‌متر و 15 سانتی‌متر  تولید می شود. در سرد خانه پنل‌های سردخانه‌ای در دیوار و سقف استفاده می‌شود. این نوع ساندویچ پانل همانند ساندویچ پانل دیواری به‌صورت نری و مادگی (فاق و زبانه) متصل می‌شود. این نوع پانل به دلیل کمترین ضریب انتقال حرارت بهترین گزینه برای اجرای سردخانه می‌باشد.

برای حفاظت از محصولات به شیوه ای بهینه و سالم در دماهای پایین از سردخانه استفاده میشود. ممکن است در دماهای خیلی پایین مصرف انرژی بالا برود. در این بین استفاده از یک پوشش مناسب برای دیوار و سقف بهترین کار است که استفاده از ساندویچ پانل پلی یورتان ایده ال ترین شیوه است.

ساندویچ پانل سردخانه ای جهت استفاده در سقف یا دیوار سرد خانه استفاده میشود. به دلیل اورلپ آن و نر و مادگی بودن در مقطع عرضی دارای کمترین انتقال حرارت و صوت است که بهترین گزینه برای تولید سردخانه میباشد.

4- ساندویچ پانل اتاق‌ تمیز(clean room sandwich panel)

ساندویچ پانل دیواری اتاق‌های تمیز (clean room) که به آن‌ها ساندویچ پانل دیواری دو رو صاف نیز گفته می‌شود بدون شیار بوده و مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و پوسیدگی دارد. به دلیل صاف بودن سطح آن و خواص دیگر آن امکان تجمع گرد و خاک، میکروب و باکتری روی آن به حداقل ممکن می رسد. در ضخامت‌های 4 الی 6 سانتی‌متر با دو رو ورق آلوزینک با ضخامت ورق 0/6 یا 0/7 میلی‌متر جهت اتاق عمل بیمارستان، کارگاه‌های تولید دارو، کارخانه‌های تولید واکسن، کارگاه‌های مواد غذایی، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تولید تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر