ساندویچ پانل در شمال ایران:

ساندویچ پانل در شمال ایران نیز کاربرد دارد ، شمال کشور به علت رطوبتی که وجود دارد از ساندویچ پانل استفاده می شود ، زیرا در برابر رطوبت مقاوم است، همچنین از ساندویچ پانل به عنوان پیش ساخته و به دلیل اینکه در شمال ، حمل و نقل زیاد است از ساندویج پانل استفاده می کنند،  زیرا سریع تر نصب می شود و آسیب نمی بیند.

از این نوع ساندویج پانلی که در شمال استفاده می شود ، از پشم شیشه و پلی استر است و از نوع صوتی و حرارتی است و ورقی که استفاده می شود از جنس گالوانیزه است. نوع ضخامت بین ۴تا۲۵سانتی متر است. همانطور که گفته شد ، از انواع ساندویچ پانل در شمال کشور استفاده می شود

انواع ساندویچ پانل که در شمال ایران استفاده می شود :

مانند ساندویچ پانل سردخانه ای که در سردخانه ها استفاده می شود زیرا انرژی بالایی را ذخیره می کند . از ساندویچ پانل اتاق تمیز در اتاق های تحت بازرسی استفاده می شود، از ساندویچ پانل دیواری در پارتیشن ها و دیوارها استفاده می شود ، که این نوع ساندویچ پانل  لایه ای کم وزن و چند لایه است که در بین آن پلی اورتان قرار دارد ، عرض آن ۱ متر و طول آن ۱۰متر است، این نوع ساندویچ پانل دیواری که در شمال استفاده می شود از نوع آلوزینک، گالوانیزه و آلومینیوم است و از آن در دیواره های اماکن مسکونی، انبار، اداره ها، استفاده می شود و رنگ های مختلفی نیز دارد.

از ویژگی های این نوع ساندویچ پانل می توان به مقاوم در برابر سرما و گرما، صوت و رطوبت اشاره کرد.

در بخش هایی از شمال که بارندگی زیاد است ، سقف ها شیروانی است، در نتیجه می توان از ساندویچ پانل سقفی استفاده کرد زیرا به صورت ذوزنقه ای است و شکل اورلپ آن از نفوذ آب به داخل ساختمان جلوگیری می کند.

قیمت ساندویچ پانل :

قیمت براساس تعرفه مشخص می شود.

بد نیست کمی  در مورد استان های شمالی بدانیم :

شمال دارای استان های مختلفی است مانند مازندران ، گیلان ، این استان ها تراکم جمعیتی دارند و آب و هوای این استان ها مرطوب و ییشتر مواقع بارندگی است بنابراین سقف خانه ها به صورت شیروانی است تا از نفوذ آب به ساختمان ها جلوگیری کند. یکی از مزیت هایی که ساندویچ پانل در شمال دارد این است که کم وزن هستند و به راحتی نصب می شوند ، و نسبت به بتن های سنگین کم هزینه تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر