تکنولوژی در ساندویچ پانل بسیار سریع است، به گونه ای که یک المان بسیار جدید با استاندارد های روز برای تولید و توسعه های صنعتی ایجاد شده است. این فناوری بسیار سریع و  فوق العاده در حال جذب محبوبیت در استفاده های مختلف می باشد.

امروزه فناوری ساندویچ پانل به دلیل اینکه سرعت عمل و کارآیی را در ساخت و سازارتقاء می دهد، بیشتر مورد توجه است، همچنین به راحتی جایگزین مصالح سنتی شده است.

تکنولوژی در ساندویچ پانل

استفاده از تکنولوژی ساندویچ پانل در ساخت و ساز

شاید این سوال برای شماهم پیش بیاید که چرا از تکنولوژی ساندویچ پانل در ساختار ساختمان های مختلف استفاده کنیم؟ بی شک پاسخ ما این است که ساندویچ پانل ها دارای ویژگی های بسیار مهمی هستند. این ویژگی ها اعم از وزن و ساختارمی باشد. فواید عمده و مهم ساندویچ پانل قابلیت هایی نظیر ضخامت، استحکام و قدرت با توجه به تحمیل موردنیاز محصول می باشد. 

ساختار در تکنولوژی ساندویچ  پانل

 در این بخش ساختار متفاوت ساندویچ پانل را نسبت به سایر مصالح ساختمانی باهم بررسی می کنیم با ماموت 5019 همراه باشید .

ساندویچ پانل ها به دلیل ساختاری های چون :

  • سبک و سفت و سخت بودن
  • نازک و مقاوم بودن
  • حرفه ای بودن ، و
  • بدون لرزش و سر و صدا بودن از مصالح دیگر برتری دارند که در ادمه درباره هریک توضیح به طور کامل توضیح می دهیم.

جنس در ساختار تکنولوژی ساندویچ پانل

جنس ساندویچ پانل ها همواره سفت و سخت است،اما این سفتی و سختی بر وزن تاثیر ندارد در واقع ساندویچ پانل ها وزن مناسبی دارند، به گونه ای که می توان سبک بودن را یک مزیت اساسی در ساندویچ پانل ها دانست.

ساندویچ پانل ها می تواند یک تصویر خاص یا استایلی مشخص داشته باشند. قرار نیست همه آن ها به رنگ آبی و راه راه باشند. می توان طرحی خاص برای آن ها در نظر گرفت و در ابعاد مشخص آن ها را سفارش داد و بر اساس موقعیت کاری خود از آن هااستفاده کرد.

مقاومت و سختی در ساختار تکنولوژی ساندویچ پانل

 همان گونه در مقالات قبلی و پیشتر گفته شد، ساندویچ پانل ها ها قطعات ورق فلزی نازک تقویت شده و نیم کره آن را با ساختار لانه زنبوری پوشانده است. باتوجه به سفت و سخت بودن آن، این ساندویچ پانل ها بسیار نازک و سبک هستند و تا ۸۵% می تواند در مقابل خطراتی نظیر آتش سوزی یا برخود اشیاء با آن مقاومت داشته باشد.

رسمی و حرفه ای در ساختار تکنولوژی ساندویچ پانل

حرفه ای بودن در ساندویچ پانل ها پس یک دهه استفاده از آن ها در ساخت و ساز های مختلف مشخص شده است که اگر بررسی کلی داشته باشید، از وجود این ساندویچ پانل ها آگاهی پیدا خواهید کرد برای مثال ماشین های مخصوص حمل بار سرد خانه ای ماموت زبان زده است و در جاده های سراسر کشور به چشم میخورند.

عایق صدا و ایمنی در ساختار تکنولوژی ساندویچ پانل 

همیشه افراد از سر و صدا هایی که سازه های ساختمانی در مواقع مختلف ایجاد می کنند ناراضی و ناراحت هستند. در واقع این صدا ها معمولا در اثر وزش بادهای بهاری همچنین زمستان ها به دلیل بارش ها ایجاد شده که تاثیر بر روی ساندویچ پانل ها نداشته است.

استفاده از ساندویچ پانل سقفی ماموت این مشکل را برای شما ایجاد نمی کنند. عایق ضد صدا و ایمنی بودن در محیط را می توان از ویژگی های ساندویچ پانل سقفی دانست. ساختار تکنولوژی در ساندویچ پانل طوری ایجاد شده است که هیچ صدایی در پس از نصب و راه اندازی آن ها نخواهید داشت.

مراحل تولید ساندویچ پانل

مواد اولیه تکنولوژی در ساندویچ پانل برای تولید به روش پیوسته شامل چهار جزء به شرح زیر می باشد.که عبارتند از:

۱) پلی یول POLYOL

۲) ایزوسیانات  MDI

۳) گاز HCFC-141b (جهت حجم دادن فوم)

۴) کاتالیست

مراحل تکنولوژی تولید ساندویچ پنل

  1.  ساندويچ پانل سقفي
  2. ساندويچ پانل ديواري    (  شیادار برای سوله -سردخانه ای)
  3. ساندويچ پانل ديواري براي سوله ، كارگاهي ، اداري و مسكوني
  4. ساندويچ پانل ديواري سردخانه اي
  5. ساندويچ پانل اتاق هاي تميز (Clean room)
  6. ساندويچ پانل دو رو نايلون
تکنولوژی در ساندویچ پانل

نظری را ثبت کنید

نوزده − 13 =

بدون دیدگاه