انتخاب صفحه

در سازه های نوین برای بهینه سازی در مصرف انرژی و استفاده از محصولاتی مانند ساندویچ پانل و پلی کربنات در استاندارد بین المللی 18 درصد از کل سازه را باید از پلی کربنات ساخت. به منظور نصب تلفیقی ساندویچ پانل و پلی کربنات در ابتدا به صورت کامل ساندویچ پانل ها نصب می شوند. هنگامی که محل قرار گیری ساندویچ پانل ها تکمیل شد پلی کربنات های 5 گام به کار اضافه می شوند. قبل از اینکه پلی کربنات ها به ساندویچ پانل ها پیچ گردند از دو سمت بالا و پایین باید کلوزرها نصب گردند. نصب کلوزرها در قسمت بالای کار در هر دو قسمت رویی و زیری انجام می گیرد اما برای قسمت پایینی فقط در لایه زیری انجام می گیرد زیرا باید آب باران وارد قسمت ناودانی گردد.

این روال برای ساندویچ پانل دیواری و سقفی قابل انجام است که در حال حاضر بیشتر در ساندویچ پانل سقفی انجام می گیرد. بعد از نصب کلوزر ها پلی کربنات به ساندویچ پانل ها پیچ می گردند و برای آب بندی کامل فلاشینگ ها در روی کار سوار می شوند. تمامی این مراحل توسط تیم تخصصی شرکت ماموت 5019 انجام می گیرد و پشتیبانی و مجری ساندویچ پانل ها اعضای شرکت می باشند.

تلفیق ساندویچ پانل و پلی کربنات

با توجه به اینکه سقف هر سازه بیشترین تماس با برف و باد و باران را دارد لازم است از مواد مقاوم در این قسمت ساختمان استفاده کنیم. ترکیب ورق پلی کربنات در ساندویچ پانل مقاومت بالای سازه را تأمین می کند. ورق پلی کربنات ظاهری شبیه به شیشه دارد ولی مقاومت آن از شیشه بیشتر است. ورق پلی کربنات در انواع مات، شفاف و رنگی وجود دارد.

تلفیق ورق پلی کربنات با ساندویچ پانل ها منجر به ایجاد سازه ای می شود که علاوه بر داشتن استحکام و انعطاف پذیری قابلیت انتقال نور را نیز دارد. روش نصب تلفیقی ساندویچ پانل و پلی کربنات به این صورت است که ابتدا محل مورد نظر را به وسیله ساندویچ پانل ها پوشانده و سپس پلی کربنات را به آن اضافه می کنند و در محل مناسب کلوزر ها را نصب می کنند.

تلفیق ساندویچ پانل و پلی کربنات

ساندویچ پانل و ویژگی های آن

ساندویچ پانل ها، مصالح ساختمانی هستند که در ساخت خانه های پیش ساخته کاربرد دارند. انعطاف بالایی دارند و ساخت سازه با آن ا سریع است و همچنین حمل و جابجایی آن ها ساده است. مزایای فراوان ساندویچ پانل ها باعث شده این پانل ها جز یکی از بهترین انتخاب ها برای استفاده در سقف و دیواره های ساختمانی شوند.

ساندویچ پانل ها در ساخت سوله ها و کانکس ها و انواع ساختمان کاربرد دارند. ساندویچ پانل ها انواع مختلفی دارند و علاوه بر ساندویچ پانل های سقفی و دیواری انواع دیگری از ان ها وجود دارد مانند ساندویچ پانل سردخانه ای، نسوز، پلی اورتان، ساندویچ پانل اتاق تمیز و …

فوم پلی استایرن – پلی یورتان و عایق پشم سنگ از مواد سازنده لایه داخلی ساندویچ پانل ها هستند. همچنین برای لایه های بیرونی و محافظ این عایق های ورق های گالوانیزه و ورق آلوزینک بیشترین کاربرد را دارند. برای انتخاب ساندویچ پانل مناسب باید به انتظاراتی که از ان ها داریم دقت کنیم و با توجه به نیاز خود نوع مناسب آن را انتخاب کنیم.

ساندویچ پانل پلی کربنات

ساندویچ پانل پلی کربنات یکی از انواع ساندویچ پانل است که در ساخت آن از ورق پلی کربنات استفاده شده است. ساندویچ پانل پلی کربنات به شکل ستندویچ پانل زنبوری نیز وجود دارد. در مواردی که شفافیت سازه مهم است از این نوع ساندویچ پانل استفاده می شود.  ساندویچ پانل های پلی کربنات نیمه شفاف هستند و نور را از درون خود عبور می دهند بنابر این در مناطقی که عبور نور اهمیت دارد استفاده از ان ها می تواند سبب تأمین روشنایی شده و در مصرف انرژی برق صرفه جویی گردد.

مزایای ساندویچ پانل پلی کربنات

 • برای استفاده در سقف به عنوان نورگیر مناسب است
 • قابلیت ترکیب با دیگر انواع ساندویچ پانل را دارد.
 • مقاومت خوبی دارند و خیلی دیر خواص خود را از دست می دهند.
 • امکان استفاده از نور طبیعی را فراهم می کنند.
 • میزان انبساط بالایی دارد
 • برای ساخت سقف های شیب دار مناسب هستند.
 • به ارحتی تمیز می شوند.

کاربرد ساندویچ پانل پلی کربنات

 • استفاده در نورگیر ها
 • سقف گلخانه ها و سوله های پرورش گل و گیاه
 • ساخت حیات خلوت
 • نورگیر سقف سوله های صنعتی و ساختمانی
 • سقف پل های عابر پیاده

نمایندگی ماموت 5019 آمادگی همکاری در زمینه فروش انواع ساندویچ پانل و اجرای پروژه در این زمینه می باشد. نصب تلفیقی ساندویچ پانل و پلی کربنات نیز توسط ماموت 5019 انجام می شود.