انتخاب صفحه

یکی از دغدغه های صاحبان سازه های نوین و عظیم آب بندی کردن سقف و دیوار ساختمان های خود می باشد. برای یافتن راه حل در جهت رفع این مشکل استفاده از مصالح سنتی نوین مانند ساندویچ پانل کاربردی شده است. هنگامی که سازه ای ساخته می شود معمولا از نظر ایمنی و استحکام بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. اما در شرایط فعلی تنها مقاومت سازه مورد نظر نیست بلکه ویژگی هایی مانند عایق رطوبتی، عایق صدا گرما و سرما نیز مد نظر است و این عوامل تنها با گذشت زمان مشخص می شود. به طور مثال مقاومت سازه و آب بندی آن در برابر باران های شدید و تگرگ باید سنجیده شود.

برای جلوگیری از به وجود امدن این مشکلات هنگام نصب ساندویج پانل سقفی باید دقت نمایید که در قسمت لبه ی بیرونی سقف، کلوزر ها فقط در قسمت زیرین قرار بگیرند که آب وارد ناودانی گردد. اما در قسمت بالا و خط الراس باید در هر دو قسمت زیری و رویی کلوزرها قرار گیرند که آب را به سمت پایین هدایت نمایند. هنگامی که سقف دو قسمتی باشد نیز روال کلی به همین شکل است.

گاهی اوقات کارفرمایان علاقه دارند که بخش های داخلی مجموعه خود را نیز به وسیله دیواره های جدا سازی کنند. بهترین راه از استفاده از ساندویچ پانل دیواری و یا پلی کربنات می باشد. مزایای این کار کاهش هزینه و همچنین ایجاد تغییرات به سادگی می باشد. زیرا شما می توانید با کمترین خرابی و زودترین زمان ممکن اقدام به تغییرات ساختار مد نظر خود کنید. همچنین در ساختار اتاق تمیز و سردخانه ها نیز ساندویچ پانل کاربردی تر شده اند البته تمامی این موارد بسته به این است که تیم تخصصی نصب و اجرای ساندویچ پانل شما را بر عهده داشته باشد.