در حالت کلی هرجا حرف از ساخت و ساز به میان می آید می توان از ساندویچ پانل ها استفاده کرد. ساندويچ پانل‌ها به طور گسترده‌ای به عنوان مواد ساختمانی، صنایع شیمیایی، ساخت و ساز، بسته بندی، سردخانه، صنایع نظامی، صنعت هوا – فضا، حمل و نقل هوایی، حمل و نقل ترابری و طراحی مدل‌های صنعتی و دیگر جنبه های مختلف استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل و کاربرد آن
کاربرد ساندویچ پانل

گستردگی و ویژگی‌های فراوانی که ساندویچ پانل‌ ها دارند موجب شده که بتوان از آن برای طیف گسترده‌ای از اهداف استفاده کرد. در ادامه برخی از این کاربردها بصورت تیتر وار بیان می شود.

– كانكس‌ها، پست نگهبانی- ديواره و سقف كانتينرها.

– اتاق‌های يخچالی و حمل باری ثابت و متحرک نصب بر روی انواع كاميونت‌ها.

– اتاق‌های تريلر يخچالی و تريلر كانكس‌دار

-دفاتر کارگاهی و تجاری

-کانکس و غرفه پیش ساخته با کاربری میادین میوه و تره بار

-کانکس با کاربری پست های کنترل درون و برون شهری

-کانکس و سازه های پیش ساخته اتاق کنترل و یا فرمان

-کمپهای تفریحی و سیاحتی- واحدهای اداری و مسکونی -کانکس های ایمنی و اورژانس

-کانکس و اتاق های پیش ساخته با کاربری سرپناه در مناطق زلزله و یا سیل زده

-کانکس های کارگاهی گوناگون در پروژه های ساخت و ساز و…

کانکس نگهبانی به علت اینکه معمولا در ابعاد کوچکی طراحی و ساخته می شود، از قیمت مناسبی برخوردار بوده و میتوان برای آن طرحی اجرا کرد که در زیباسازی محیط اطراف نیز نقش به سزایی داشته باشد. کانکس های نگهبانی میتوانند در ابعاد یک متری، کانکس شش متری، کانکس چهار متری نیز اجرا شوند. در مورد نمای بیرونی این نوع کانکس میتوان هر متریالی که مد نظر مشتری باشد با در نظر گرفتن قیمت کانکس نگهبانی استفاده کرد. کیوسک های نگهبانی داری سه ضلع پنجره خور ویک ضلع درب ورودی جهت اشراف کامل به محیط میباشد که میتوان با توجه به نیاز مشتری آن را طراحی نمود.

پانل های سبک و سخت، ساندویچ پانل جزء حیاتی بسیاری از طرح های داخلی مدرن هواپیما هستند. تقویت و ترمیم لبه هایی از این پانل ها می تواند هزینه و وقت گیر باشد اما ضروری است. برنامه های کاربردی محیط زیست نیز نیازمند تکمیل مقررات آتش سوزی، دود و انتشار گازهای سمی (FST) است که تعداد قابل توجهی از راه حل ها را در این منطقه محدود می کند.

3M یک مجموعه گسترده و مدرن محصول را برای انواع برنامه های کاربردی در پانل های ساندویچ و سازه های هر دو برای فضای داخلی و سازه های هواپیما ارائه می دهد.

کاربرد ساختار ساندویچ پانل

اهمیت فزاینده صرفه جویی در وزن برای به دست آوردن کاهش مصرف سوخت همراه با تولید قطعات پیچیده ای شکل، نیاز به ساخت کامپوزیت های لانه زنبوری و ساندویچ در تولید هواپیما را افزایش می دهد. اگر چه آنها سبک و سخت هستند، سازه های ساندویچ لانه زنبوری نیاز به تقویت محلی در مناطق تحمل بار یا در نقاط ثابت مانند درج.

به طور طبیعی، لبه های ساندویچ باز نیاز به تقویت و حفاظت دارند تا از آسیب های ضربه و رطوبت جلوگیری شود. برای این منظور 3M دارای چندین محصول است که به راحتی به صورت دستی یا به صورت خودکار استفاده می شوند و می توانند در دمای اتاق یا دمای هوا در دمای 120 درجه سانتی گراد / 180 درجه سانتیگراد درمان شوند. پرکننده های هسته ای با ضخامت کم 3M کارایی بالا در برنامه را با اضافه کردن حداقل وزن به ساختار نهایی اطمینان می دهند. از آنجاییکه بسیاری از پرکننده های 3M کم تراکم کم ارائه عملکرد FST کاملا مستقل، ترکیبات گلدان 3M می تواند بین المللی صنعت هوا فضا را حل و فصل تولید مسائل مربوط به پایبندی اصلی قطعات نهایی خود را.

بدون دیدگاه