ورق گالوانیزه رنگی از جنس گالوانیزه و به تبع گالوانیزه بودنش آهنی است. در واقع آهنی است که با روی پوشانده شده باشد این آهن، حتی اگر پوشش آن هم شکستگی پیدا کند، از زنگ زدن محفوظ می‌ماند. ماهیت آهن گالوانیزه در آهن گالوانیزه، بین آهن و روی، پیلی الکتروشیمیایی تشکیل می‌شود که در آن روی به جای آهن به عنوان آند و آهن به عنوان کاتد بکار می‌رود. روی در آند اکسید می‌شود چون فلزی پست‌تر یا فعال  تر از آهن است و دارای پتانسیل احیاء کمتری از آهن است و پتانسیل اکسید بیشتری از آن دارد.

برای مشاوره رایگان یا سفارش این محصول، باما تماس بگیرید  09129263457
ورق گالوانیزه رنگی
ورق گالوانیزه

معرفی و مشخصات ورق گالوانیزه رنگی

ورق‌ گالوانیزه رنگی پرکاربرد ترین فلز رنگی در دنیا است که در کشور ما نیز اینگونه است. ورق‌ های گالوانیزه رنگی امروزه در کارخانه‌هایی نظیر فولاد مبارکه اصفهان، هفت الماس قزوین و یا به روش‌های کارگاهی در شرکت‌ها و کارگاه‌ها تولید می‌شود که تقریبا نیمی از نیاز بازار ایران را تشکیل می دهد. و سایر نیاز کشور به ورق‌های گالوانیزه رنگی که بیشتر توسط واردات این محصول (بیشتر چین) انجام می شود صورت می‌گیرد.

مشخصات فنی ورق گالوانیزه رنگی

این ورق‌ها معمولا در ضخامت‌های کم تولید و عرضه می‌شوند و علت آن هم این است که محصول نهایی و خروجی اصلی از ورق گالوانیزه رنگی خام نیاز به انواع خم و برش و ماشین‌کاری دارد. رنج تولید یا واردات این محصول ضخامت ۱۸ صدم میلی‌متر  تا ۱ میلی‌متر  است و در ابتدا به صورت رول (حلقه یا کویل) تولید می‌شوند.

عرض رول‌های ورق گالوانیزه رنگی به صورت استانداد ۱۰۰ یا ۱۲۵ سانتی‌متر است که در بازار به ترتیب، کوتاه و بلند گفته می‌شود.

عرض‌های نامتعارفی مانند ۱۰۹ سانتی‌متر (تولید کننده‌های ساندویچ پانل) یا ۱۲۲ سانتی‌متر (چینی سفارش امارات) یا عرض‌های سفارشی نیز گاهی در بازار پیدا می‌شوند.

در مورد ضخامت و عرض صحبت کردیم، حتما می‌پرسید طول این ورق‌ها چقدر است؟ سوال خوبی است؛ چون وزن این رول‌ها حدود ۶ تن است. طول ورق‌ها بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ متر بنا به عرض و ضخامت خواهد بود. اما همه که قرار نیست یک رول کامل بخرند!

برای مصارف خرد و کلان برنامه‌ای وجود دارد. معمولا ورق‌های با عرض ۱۰۰ سانتی‌متر را با طول ۲ متر و ورق‌هایی با عرض ۱۲۵ سانتی‌متر را با طول ۲/۵ متر از رول برش زده و با نام‌های ورق کوتاه رنگی و  ورق رنگی بلند عرضه می‌کنند.

فروشگاه آهن ۲۴ با در اختیار داشتن خطوط برش مجهز، تمام اتوماتیک و پیشرفته این امکان را دارد که ورق گالوانیزه رنگی را به شما با طول و عرض دلخواه شما عرضه کند. در این روش که برش از رول نام دارد با دقت نیم سانتی‌متر تلورانس و تا طول ۱۲ متر قابلیت برش وجود دارد.

کاربردهای ورق گالوانیزه رنگی

پوشش سقف سوله

پوشش سقف شیروانی

پوشش سقف ویلا و ساختمان

حصار کشی کارگاهی

دیوار کشی موقت

جداسازی فضاها

ساخت دستگاه‌های صنعتی

ساخت تابلو

انجام امور دکوراتیو

ساخت آلاچیق

ساخت تخته وایت بورد

ساخت فلاشینگ

بدنه خودرو

لوازم خانگی

رنگ‌های ورق‌های گالوانیزه رنگی

ورق‌های گالوانیزه رنگی در رنگ‌های متنوع و کاربردی زیر تولید و عرضه می‌شوند:

سفید رال ۹۰۱۶

قهوه ای سوخته رال  ۸۰۱۷

قهوه ای شکلاتی رال  ۸۰۰۴

آبی رال ۵۰۱۵

قرمز رال ۳۰۰۰

نارنجی رال ۲۰۰۳

زرد رال ۱۰۲۳

سبز رال ۶۰۲۴

صورتی رال ۴۰۰۳

بنفش رال ۴۰۰۵

پرتقالی رال ۱۰۲۴

کرم رال ۱۰۱۵

سایر رنگ‌ها باید به صورت سفارشی تولید شوند.

ساندویچ پانل های پیشنهادی ما

بدون دیدگاه