می 20 2017 0Comment
نصب و اجرای ساندویچ پانل

نصب و اجرای ساندویچ پانل

نصب و اجرای ساندویچ پانل

پیش از نصب و اجرای ساندویچ پانل باید موارد زیر را مد نظر قرار داد:

باید محل درز ساندویچ پانل‌ها با اسپری پلی یورتان پر شود (این امر برای اطمینان از آب بندی محل اتصال پانل‌ها انجام می‌شود). پیش از پف کردن پلی یورتان، پنل دیگر را قرار می‌دهیم. این امر سبب می‌شود:
۱. آب بندی ساندویچ پنل ها در محل اتصال زیادتر می‌شود
۲. چسبندگی ساندویچ پنل‌ها در مکان درز، به یکدیگر زیادتر می‌شود.
۳. تبادل حرارتی در مکان اتصال خیلی پایین می‌آید.
نشیمن گاه طولی و عرضی ساندویج پانل‌ها در مکان اتصال به شاسی یا سازه با ناودانی‌های مخصوص به ضخامت و طول پنل‌های مورد استفاده بستگی دارد. شکل اتصال این ناودانی‌ها به شاسی فولادی توسط پرچ انجام می‌شود. ضمناً بهتر آن است که پیش از جا زدن پنل‌ها در داخل ناودانی‌ها با اسپری پلی یورتان عایق کاری شود.

نصب ساندویچ پانل

نکات ویژه‌ی نصب و اجرای ساندویچ پانل

در نصب و اجرای ساندویچ پانل‌ها نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • تکیه گاه‌های مناسب برای بستن پیچ‌ها مورد اسفاده قرار می‌گیرد (با توجه به موقعیت‌های گام‌های ذوزنقه‌ای و رعایت فاصله‌ی مجاز بین ساندویچ پانل‌ها)
  • توجه به فاصله‌ی بین ستون‌ها، عرض نهایی، محل نصب و اجرای ساندویچ پانل‌ها، ارتفاع ساندویچ پانل‌ها، و شدت وزش باد نسبت به مکان نصب و اجرای ساندویچ پانل در طراحی سازه‌های فلزی و زیرسازی ساندویچ پانل‌های دیواری (این امر به دلیل کاهش پرتی در نصب و اجرای ساندویچ پانل می‌باشد)
  • استفاده از بهترین روش‌ها جهت درز بندی ساندویچ پانل‌ها sandwichpanel با استفاده از آبروفلاشینگ‌ها (Gutter and Flashing) که برای زیبایی و آب بندی سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • استفاده از چسب مخصوص کراپپ 225 (korapop225) برای درز بندی و آب بندی بهینه
  • استفاده از پیچ‌های واشر دار مخصوص برای نصب و اجرای ساندویچ پانل‌های سقفی Roof sandwichpanel و ساندویچ پانل‌های دیواری wall sandwich panel
  • دقت و رعایت مونتاژ بخش مادگی و نری پانل‌ها برای آب بندی مناسب ساندویچ پانل‌های دیواری
  • سرعت حمل و نقل سریع و نصب آسان ساندویچ پانل‌‌ها از ویژگی‌های خاص این محصول هستند.

ایران در ساخت ساندویچ پانل پیشرفت بسیار قابل توجهی داشته و استفاده از آن نیزبسیارزیاد است که بهتر بودن آن را نسبت به طریقه ساخت های قدیمی ثابت میکند. درایران باتوجه به شرایط آب و هوایی مختلف وچهار فصل بودن آن پیدا کردن و استفاده از پوشش ومصالح ساختمانی مناسب بسیار سخت است. ساندویچ پانل به توجه به مقاومت بسیارزیاد در برابر شرایط مختلف بسیار مناسب میباشد و با توجه به عمر بالای آن نسبت به سازه های دیگر بسیاربه صرفه تر میباشد.

ساندویچ پانل

این پانل ها مقاومت شگفت انگیزی نسبت به زلزله دارند و به خاطر سبکی وزن باعث کمترین خسارت مالی و جانی در زلزله ها خواهند شد و این مسئله وقتی مورد توجه قرار میگیرد که بدانیم ایران بر روی بزرگترین گسل های زلزله قرار دارد و ایمنی دربرابر این بلای طبیعی بسیار مهم و قابل توجه میباشد.

اگرتوجه کنید کشورهای اروپایی به علت کارایی بهتر این پانل ها سالها پیش به ساختن سازه ها با این ساندویچ پانل ها روی آورده بودندخوب ما نیز اگر کمی فکر کنیم  پی خواهیم برد که استفاده از آن ها در ساختمان ها وبناها برای ما بسیار به صرفه و بهتر خواهد بود و وقتی دربیرون از شهر به گشت و گذار مشغولید حتما خواهید دید که بیشتر کارخانه داران به این فکر افتاده و استفاده از پانل ها را آغاز کرده اند.

ما خوشحالیم که خودمان را به عنوان تولید کنندگان پیشرو در  ساندویچ پانل های پلی یورتان فلزی با ضخامت و انواع مختلف معرفی کنیم. ما از ماشین آلات مدرن و پیشرفته برای تولید پانل ما استفاده کردیم که یکی از بهترین در جهان و تنها خط تولید مداوم در منطقه است.

محصولات ما تقاضای خوبی دارند و توسط مشاوران و مهندسین بسیاری توصیه می شود؛ این به خاطر ظاهر و قیمت های مختلف زیبایی شناسی است.

ساندویچ پانل محصولات پیشرفته ساختمان، ساخته شده با فولاد پوشش داده شده با پوشش گالوانیزه فولاد گالوانیزه به عنوان ورق های بالا و پایین و در میان پلی اورتان یا پشم شیشه یا پشم سنگ به عنوان مواد عایق تولید شده است.

نصب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل به عنوان یکی از متریال های جدید در ساخت سازه و سوله معرفی شده است که علاوه بر ساخت سازه استفاده های دیگری نیز در زمینه های مختلف از جمله ساخت: اتاق های حمل بار، ساخت اتاق های ایزوله، ساخت ویلا ارزان، ساخت سوله و ….
ساندویچ پنل تشکیل شده از سه لایه می باشد که دو لایه فلزی آن در بخش های خارجی و یک لایه به عنوان فوم در بخش میانی ساندویچ پانل می باشد که بسته به کاربرد ساندویچ پانل در شرایط خاص فوم تزریق شده در لایه های ساندویچ پانل متفاوت می باشد.