می 31 2017 0Comment
نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پنل

از آن جایی که برای سازه‌های ساخته شده با ساندویچ پانل مواردی مانند عایق حرارتی و صوتی، مقاومت در برابر رطوبت، ضد احتراق و حفظ زیبایی از اهمیت بالایی برخوردارند، باید نکات زیر در نصب ساندویچ پانل مورد توجه قرار گیرد:

  • اتصال ساندویچ پانل به ساختمان و تمامی نقاط اتصال پانل‌ها به یکدیگر در گوشه‌ها توسط فلاشینگ با ضخامت ۱ تا ۲ میلی‌متر صورت پذیرد.
  • درز بندی پانل‌ها توسط چسب پلی یورتان انجام گیرد.
  • جهت کاهش پرت پانل‌ها به محل قرار گیری پانل‌ها، فاصله بین ستون‌ها، ارتفاع پانل‌ها و … توجه شود.
  • جهت نصب پانل‌ها از پیچ واشر دار مخصوص استفاده گردد.
  • همچنین به گام و ارتفاع پیچ‌ها هم توجه شود.

لوازم جانبی بخش مهمی از نصب ساندویچ مناسب هستند. در پیشنهاد شرکت طیف وسیعی از لوازم جانبی مختلف وجود دارد که با هم یک سیستم مونتاژ کامل را ایجاد می کنند. فلزی فلزی، مهر و موم، پیچ، پرچ، نوار های ویژه فقط چند نمونه از نمونه محصول ما است.

در مرحله اول، شما نیاز به تعمیر پانل را به ساخت و ساز حمایت. برای انجام این کار، پیچ های مخصوص لازم است. از آنجایی که انواع زیادی در بازار وجود دارد، توصیه نمی کنیم از آنها استفاده کنید و تنها با در نظر داشتن قیمت یا قیمت آنها قضاوت کنید. فقط پیچ های تخصصی که ما توصیه می کنیم اختصاص داده شده و مطابق با الزامات پانل های ساندویچ ما است.

ثانیا، شما نباید پانل ها را فقط بر روی ساخت و ساز بچرخانید. فلز مورد نیاز نه تنها برای بهبود نهایی ساختمان است، بلکه عمدتا برای پوشش لبه های باز شده و همچنین مفاصل با پنجره ها، درها و غیره. حفاظت در برابر باد، باران یا برف همان اهمیت دارد که اضافه کردن لمس نهایی به زیبایی دارد.

ما تمام لوازم جانبی را آماده کردیم که به صورت پلاستیکی به صورت پلاستیکی به کار گرفته شود. با استفاده از لوازم جانبی دیگر که توسط شرکت تحویل داده نمی شود خطر عدم هماهنگی و ممکن است خطرناک باشد.

چه نوع مواد یک پانل ساندویچ است؟
نکات نصب
توصیه های فنی
واکنش آتش چیست؟
آیا امکان نصب پانل های ساندویچ بدون استفاده از لوازم جانبی اختصاصی وجود دارد؟
آیا امکان پانل ساندویچ با سطح ساده وجود دارد؟
چگونه پانل ها در برابر باد و باران رفتار می کنند؟
چگونه EPS پانل تشکیل شده است؟
تفاوت PUR و EPS پانل چیست؟
یک برنامه اصلی برای پانل های ساندویچ در پوشش های فلزی چیست؟
کدام پارامترها هنگام انتخاب پانل ساندویچ مهم هستند؟
چگونه پانل ساندویچ فلزی روبرو می شود؟
چگونه پانل PUR تشکیل شده است؟

سيستم پانل يک ساختار ساختمانی باربر می‌باشد كه استحكام سازه‌ای خود را همواره از تركيب فولاد و بتن بدست می‌آورد و بسان یک قطعه بتن آرمه عمل می‌كند و نقش لايه پلی استايرن داخلی، به عنوان قالب و عايق حرارت و صوت می‌باشد. و از آن می‌توان به عنوان ديوارهای بيرونی و پارتيشن در اسكلت‌های فولادی و بتنی، ديوارهای حائل، استخرها، موانع عبور صدا و ساختمان‌های صنعتی و اداری استفاده كرد.
پس از نصب، يک لايه بتن مخصوص به قطر ۵۰ – ۳۵ ميلی‌متر به طرفين پانل پاشيده می‌شود، كه در نتيجه ساختار و تركيب بتنی بسيار محكمی را تشكيل می‌دهد كه روی اين لايه بتنی متوان در پايان كار عمليات نازک كاری اجرا كرد.
ابتدا آرماتورهای انتظار مطابق پلان معماری ساختمان در كف بتنی كه قبلا بر اساس پلان فونداسيون ايجاد شده كار گذاشته می‌شود و كار ايزولاسيون رطوبتی انجام می‌شود.
برش پانل طبق پلان معماری و جدول برش انجام می‌شود، پانل‌ها به آسانی به اشكال مورد نياز برش داده می‌شوند.
نصب پانل‌ها از گوشه ساختمان شروع می‌شوند تا استحكام و سختی لازم را به ساختمان در حال احداث دهد پانل‌ها با اتصالات شبكه‌ای از دو طرف به هم بسته می‌شوند.
پانل‌ها در محل قرارگيری خود، بسته به شرايط محل احداث ساختمان با چوب بست، يا ابزار مشابه نگهداری می‌شوند. اين چوب بست‌ها در سمتی كه عميات بتن پاشی آخر اجرا می‌شود، كار گذاشته می‌شود.
محل قرار گيری درها و پنجره‌ها طبق پلان معماری ساختمان، قبل از بتن پاشی بريده می‌شود. سپس گوشه پنجره يا در، توسط اتصالات شبكه تقويت می‌شوند.

همچنین ساندویچ پانل ها کاربردهای گوناگونی دیگری هم در صنایع مختلف دارد ازجمله ساخت کانکس، کانتینر، کانکس های یخچال دار ثابت و متحرک، سازه و خانه پیش ساخته، کمپ ها اسکان موقت، سوله، سازه فلزی ، سازه فضایی ، انبار و بار انداز، مجتمع های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی،ساختمان های اداری  و تجاری و کلیه سازه ها و ساختمان ها با کاربردهای گوناگون میباشد.

نصب صفحات دیوار و اتصالات:

۱-  در محل اتصال دو صفحه عمود بر هم آرماتورهای اتصال U شکل باید به صورتی روی هم قرار گیرند تا تشکیل خاموت بسته بدهند.
۲- میلگردهای اتصال L ، U باید ترجیحاً بین شبکه جوش شده و لایه عایق قرار گرفته و به شبکه جوش شده بچسبند.
۳- نحوه قرارگیری تار و پود شبکه اتصال (مش تقویت) دو صفحه باید به گونه‌ای باشد که حداکثر ضخامت بتن پوششی برای دیوار بدست آید.
۴- در محل اتصال صفحات دیواری یا شالوده باید ۵ سانتی‌متر از پلی استایرن حذف شده و جای آن با بتن پر شود.
۵- در محل بازشوها (درب و پنجره) باید پوشش ۲ سانتی‌متر بتن اطراف میلگردهای تقویتی دور تا دور بازشوها کاملاً رعایت شود.
۶- سیستم تأسیسات مکانیکی در سازه‌های صفحه‌ای ترجیحاً رو کار باشد.
۷- در صورت توکار بودن سیستم تأسیساتی، لوله‌های آب باید از جنس پلیمری مناسب باشد.
۸- بهتر است مسیر عبور لوله‌های تأسیسات قبلاً توسط اسپری یا ماژیک بر روی پلی استایرن نشانه گذاری شود، سپس توسط روش‌های مناسب از جمله دمنده حرارتی مقداری از پلی استایرن در این ناحیه ذوب شود و لوله از داخل شیار عبور کند و به هیچ وجه نباید لوله‌های تأسیساتی باعث کاهش ضخامت بتن پاشیدنی شود.
۹- در تمامی لوله‌های آب گرم در سیستم توکار باید پلی استایرن اطراف لوله به فاصله حدود ۲ سانتی‌متر برداشته شود به طوری که لوله آب گرم با قشری از بتن دور تا دور خود احاطه گردد.
۱۰- محل اتصال مهارهای افقی و پانل بایستی حداقل سطح مقطع را اشغال کند تا ناحیه بدون بتــــن به کمترین مقـدار ممکن برسد. (استفاده از مقطع دایره شکل توصیه می‌شود).
۱۱- باید همزمان با کار نصب تأسیسات، نقشه اجرایی از تأسیسات توکار تهیه شود تا در صورت بروز مشکلات احتمالی، محل و مسیر تأسیسات مشخص باشد تا در آینده تخریب اضافی صورت نگیرد.

نصب صفحات سقف و اتصالات:

۱- نصب صفحات سقف ترجیحاً پیش از بتن پاشی دیوارها اجرا شود.
۲- در قالب بندی سقف‌ها باید فاصله ۲ سانتی‌متری بین تخته قالب بندی و شبکه میلگرد جوش شده، رعایت شود و به هیچ عنوان نباید قالب به شبکه میلگرد جوش شده بچسبد.
۳- در وسط دهــانه تیــرها اجـرای خیز منفی به مقدار ۲۰۰/۱ طول دهانه توصیه می‌شود.
۴- مجموعه داربست باید استحکام کافی جهت تحمل بارهای ثقلی سقف در حین اجرای بتن ریزی کلیه سطوح و همچنین نیروهای باد را داشته باشد.

بتن پاشی و بتن ریزی دیوارها و سقف‌ها:

۱- در عملیات بتن پاشی به هیچ عنوان نباید به دلیل نصب قرنیز، ضخامت بتن پایین دیوار کم شود. استفاده از قرنیز چوبی و نصب آن بعد از اتمام نازک کاری توصیه می‌شود.
۲- در ساختن بتن، پیمانه کردن وزنی مصالح ارجح است.
۳- ساخت بتن با توجه به طرح اختلاط الزاماً باید توسط همزن‌های خودکار صورت گیرد و استفاده از روش‌های دستی منع شده است.
۴- مواد و مصالح برگشتی از عملیات بتن پاشی نباید مجدداً استفاده شود.
۵- به علت ضخامت کم بتن در سازه‌های صفحه‌ای و تبادل حرارتی محیط با بتن، می‌بایست توجه ویژه‌ای به محافظت و عمل آوری بتن شود. عمل آوردن باید بلافاصله بعد از پاشش آن آغاز شو .
۶- در صورتی که بتن از دستگاه بتن ساز تهیه می‌شود، حداکثر باید در طول مدت ۹۰ دقیقه مورد استفاده قرار گیرد. این زمان برای شرایط آب و هوایی گرم (دمای بالای ۲۵ درجه)، ۴۵ دقیقه است. برای بتن‌های خاص با مواد افزودنی یا پوزولان، زمان‌های فوق مطابق با نوع و میزان آن مواد تعیین می‌شود اما در هیچ حالت این مدت از ۱۲۰ دقیقه پس از اختلاط نباید بیشتر شود.

 نكات ويژه در نحوه نصب ساندويچ پانل‌ها

• استفاده از تكيه گاه‌های مناسب جهت بستن پيچ با توجه به موقعيت گام‌های ذوزنقه‌ای و رعايت فاصله مجاز بين پانل‌ها.

• در طراحی و ساخت سازه فلزی و زير سازی پانل‌های ديواری، جهت كاهش پرت ساندويچ پانل‌ها، به فاصله بين ستون‌ها، عرض نهايی، محل نصب پانل‌ها، ارتفاع پانل‌ها و شدت وزش باد در محل نصب پانل‌ها می‌بايست توجه شود.

• از بهترين روش برای درز بندی پانل‌ها با استفاده از فلاشينگ‌ها و آبروها در جهت زيبايی و آب بندی استفاده شود.

• جهت درز بندی و آب بندی بهينه از چسب مخصوص Korapop 225 استفاده گردد.

• از پيچ‌های واشر دار مخصوص جهت نصب پانل‌های سقفی و ديواری استفاده گردد.

• دقت شود مونتاژ قسمت نری و مادگی پانل‌ها جهت آب بندی مناسب در پانل‌های ديواری رعايت گردد.