مشخصات فنی و ضخامت ساندویچ پانل

مشخصات فنی ساندویچ پانل:

از جمله مشخصات فنی پانل این است که این پانل‌ها در ضخامت‌های ۵، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۵ سانتی‌متر و به عرض ۱۱۷ سانتی متر و طول متغیر بر حسب سفارش مشتری تولید می‌گردد. جنس ورق‌های پوششی می‌تواند از ورق‌های گالوانیزه ساده یا رنگی، آلومینیوم ساده یا رنگی، فویل آلومینیوم و یا کاغذ کرافت باشد. فوم داخل ساندویچ پانل نیز از جنس پلی یورتان با وزن مخصوص معادل ۲۵ تا ۶۰ کیلوگرم بر متر مکعب باشد.
فوم جامد در مقابل حلال‌ها، روان کننده‌ها، روغن‌های معدنی، اسیدها و بازهای رقیق و دود نامناسب کارخانجات و همچنین قارچ‌ها و میکروب‌ها مقاوم بوده و به علت نداشتن بو و خطر برای سلامت انسان و حیوان و عدم امکان زندگی حشرات موذی در داخل فوم، بهترین نوع عایق مصرفی در انواع پوشش‌های سقف و دیوار و کف سردخانه‌ها می‌باشد

مشخصات فنی
مشخصات فنی ساندویچ پانل

 

مشخصات فنی
مشخصات فنی ساندویچ پانل

ضخامت ساندویچ پانل:

پانل‌ها در ضخامت ۴ الی ۲۵ سانتی‌متر و بر حسب سفارش تولید می‌گردد. ساندویچ پانل‌ها از ۵ لایه تشکیل می‌شود، لایه محافظ درونی و بیرونی بوده و دو لایه چسب مخصوص که جهت اتصال لایه‌های محافظ بیرونی و عایق پلی یورتان به‌کار برده می‌شود فوم داخل ساندویچ پانل‌ها نیز از جنس فوم پلی یورتان با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب می‌باشد.

ساندویچ پانل‌های پلی یورتان:

عرض مفید ساندویچ پانل‌های دیواری پلی یورتان: 93cm
عرض غیرمفید ساندویچ پانل‌های دیواری پلی یورتان: 95cm
عرض مفید ساندویچ پانل‌های سقفی: 100cm
دانسیته: ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب
طول پانل: به دلخواه طبق سفارش مشتری
رنگ پانل: به سلیقه مشتری و طبق رنگ‌های موجود در بازار
ورق مورد استفاده: ورق گالوانیزه رنگی فولاد مبارکه به ضخامت 0.5mm

ساندویچ پانل‌های پلی استایرن:

عرض مفید ساندویچ پانل دیواری پلی استایرن: 95cm
عرض مفید ساندویچ پانل سقفی پلی استایرن: 98cm
دانسیته: ۱۵ کیلوگرم بر متر مکعب
طول پانل: به دلخواه طبق سفارش مشتری
رنگ پانل: به سلیقه مشتری و طبق رنگ‌های موجود در بازار
ورق مورد استفاده: ورق گالوانیزه رنگی فولاد مبارکه به ضخامت 0.5mm

مشخصات فنی
مشخصات فنی ساندویچ پانل

ساندویچ پانل یا همان ساندویچ پنل که بعضا نیز به این نام گفته می‌شود!!! را می‌توان این‌گونه تعریف کرد که ساختاری سبک و مرکب دارد که از دو طرف به دو لایه محدود شده است و در وسط آن یک لایه عایق قرار دارد (همانند یک ساندویچ خوردنی که نان آن، مواد غذایی را احاطه کرده است). این ماده عایق می‌بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی خاص باشد. ساندویچ پانل‌ها به دو گروه دیواری و سقفی تقسیم می‌شوند. و از طرفی خود ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری از موادی مانند پلی یورتان (گاهی پلی اورتان نیز نوشته می‌شود که اصطلاح علمی و صحیح آن همین ساندویچ پانل پلی اورتان است)، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می‌شوند و در پوشش آن‌ها از ورق آلومینیم ساده و طرح دار رنگی، ورق آلوزینک ساده و طرح دار رنگی، ورق‌های گالوانیزه رنگی و… استفاده می‌شود.