ساندویچ پانل ایکس پی اس(Xps) نیز یک مدل از ساندویچ پانل ماموت است.اسم این ساندویچ پانل مخفف شده واژه Extrude Polystyrene  به معنی پلی استایرن کشیده شده می باشد. منظور از اصطلاح  <کشیده شده > این است که این نوع فوم به شکل یک صفحه تخت کشیده شده است .

قابل ذکر است که ساندویچ پانل ایکس پی اس مناسب کارهای حجیم نمی باشد اما جالب است بدانید که این ویژگی به عنوان نقطه ضعف آن به حساب نمی آید بلکه یک نقطه قوت برای این نوع ساندویچ پانل به شمار می رود .

برای مشاوره رایگان یا سفارش این محصول، باما تماس بگیرید  09129263457
ساندویچ پانل XPS ماموت
درباره ما

درباره ساندویچ پانل XPS

ساندویچ پانل XPS ماموت محصولی است از شرکت ماموت که در ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری این شرکت کاربرد دارد. این ساندویچ پانل مانند دیگر ساندویچ پانل های ماموت دارای سه لایه است که لایه میانی یا هسته این ساندویچ پانل با استفاده از فوم تزریقی XPS پر می شود که این فوم تزریقی با استفاده از فرآیند گرماده از پیوند مولکولی بالا به وجود می آید.

مشخصات فنی ساندویچ پانل XPS

بعد از اینکه مواد فوم را ترکیب می کنیم تا جایی که مانند خمیر دندان از دهانه مستطیل شکل خارج میشود در همان لحظه می توان این فوم را به شکل دلخواه در بیاوریم. برای مونتاژ این ساندویچ پانلxps ماموت از چسب پلی یورتان قوی استفاده می شود که شباهت زیادی با فوم پلی یورتان قوی دارد و استقامت این چسب بالاست. چسب پلی یورتان از طریق فناوری گرماده خشک می شود.

کاربرد های ساندویچ پانل ایکس پی اس XPS

سوله و ساختمان های صنعتی
کانتینر های حمل و نقش
انواع سردخانه های ثابت و متحرک
کانکس های ثابت و متحرک
در انواع انبار و سیلو ها

مزایای ساندویچ پانل XPS ماموت

ساندویچ پانل XPS ماموت عایق رطوبتی بسیار مناسبی است، در برابر مواد شیمیایی، انواع حشرات موذی، باد و زنگ زدگی از مقاومت بالایی برخوردار است که در کنار این مزیت ها می توانیم به سبک بودن این ساندویچ پانل ها اشاره کنیم که نصب را سهل و حمل و نقل را راحت تر می کند. همچنین قابل شستشو بوده و قابلیت بازیافت دارد.

معایب ساندویچ پانل XPS

مشکل کله قندی :بخاطر فشردگی بالای پانل فوق و در قسمت موج پانل نمیتوانیم آن را در راستای موج های پانل برش دهیم تا در قسمت های بالا و پایین موج های ذوزنقه ای آن را بکار ببریم.

راه حل مشکل مطرح شده این است که از پلی استایرن استفاده کنیم، البته لازم به ذکر است که این مشکل در ساندویچ پانل های XPS از نوع دیواری دیده نشده. برای کف سردخانه هم می توان از فوم XPS استفاده کرد و روی آن را هم با بتن پوشاند.

ساندویچ پانل های پیشنهادی ما

نظری را ثبت کنید

3 × 2 =

بدون دیدگاه