این مدل از ساندویچ پانل نیز مانند اکثر ساندویچ پانل‌ها قابلیت استفاده در سقف‌ها و دیوارها را دارد. از دو لایه ورق که هسته ساندویچ پانل را پوشش می‌دهند تشکیل شده است. ساندویچ پانل پلی یورتان عایق صوتی و حرارتی بسیار بهتری نسبت به سایر پانل  است .چرا که پلی اورتان نوعی فوم است که در آن بیشتر خلل و فرج بسته شده و می‌توان از آن به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد.
پلی یورتان که به صورت فوم تولید و به ساندویچ پانل‌ها تزریق می‌شود عایقی است که در برابر سرما رطوبت  صدا و گرما مقاومت دارد.

برای مشاوره رایگان یا سفارش این محصول، باما تماس بگیرید  09129263457
ساندویچ پانل پلی اورتان
ساندویچ پانل ماموت

معرفی و مشخصات ساندویچ  پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل پلی یورتان نوعی عایق از رده مصالح ساختمانی به صورت پیش ساخته و کامپوزیت مانند است. این ساندویچ پانل متشکل از یک هسته سخت ما بین دو لایه ورق از جنس فلز است. هسته سفت و سخت ساخته شده از پلی اورتان است که برای خواص عالی عایق حرارت آن شناخته شده است. پلی اورتان مواد عایق بندی شده برای ساختمان های سرد و ساختمان های انرژی کارآمد است.

ساندویچ پانل پلی اورتان (یورتان)

ساندويچ پانل پلی یورتان به دلیل دو برابر بهره وری انرژی نسبت به پلی استايرن در رده بهترين ساندويچ پانل‌ها به لحاظ خواص مكانيكی و حرارتی قرار دارد. عايق استفاده شده از نوع پلی اورتان سخت می‌باشد كه اين ساختار، پلی يورتان را در رديف بهترين عايق‌های حرارتی قرار می‌دهد به طوری كه يک ساندويچ پانل با ضخامت 4cm معادل يک ديوار آجری با ضخامت 50cmm قابلیت عدم انتقال حرارت دارد.

در ساندویچ پانل پلی اورتان امکان تغییر خواص عایق برای کاربردهای گوناگون وجود دارد به عنوان مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– به وجود آوردن پوشش ضد خوردگی

– حالت ارتجاعی و لاستیکی (الاستومری)

– تبدیل به فوم سخت به عنوان عایق عالی

ساندویچ پانل با فوم پلی اورتان در دو نوع دیواری و سقفی تولید می‌شود.این محصول نه تنها قابلیت‌های ساندویچ پانل پلی استایرن را دارد،‌ بلکه دارای قابلیت‌هایی همچون فشرده بودن غیر قابل اشتعال بودن دانسیته بالا و یکپارچگی بین ورق و فوم  مونتاژ است.تغییر خواص عایق ساندویچ پانل پلی یورتان باعث شده است که برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

ساندویچ پنل پلی یورتان خود به دو نوع تقسیم می‌شود:

– پایه پلی استر

– پایه پلی اتر

فوم پلی یورتان چیست ؟

پلی اورتان ساندویچ پانل فوم سبکی است که از ترکیب پلی یول و ایزو سیانات در شرایط خاص و در حضور کاتالیزور تولید می شود.

حداکثر دمای عملکرد پلی اورتان ۷۰ الی ۸۰ درجه سانتی گراد است. البته پلی اورتان تا دمای ۱۰۰ الی ۱۱۰ درحه نیز استحکام خود را از دست نمیدهد ولی در دمای بالاتر از آن تجزیه می شود. باکتری ها در پلی اورتان قابلیت رشد ندارند و به دلیل مقاومت فشاری بالا در گستره وسیعی از مصارف روزمره قابل استفاده می باشد.

پلی اورتان (PUR و PU) یک پلیمر است که از واحدهای ارگانیک پیوندی با پیوندهای اورهان (کربامات) تشکیل شده است. در حالی که اکثر پلی اورتان ها پلیمرهای گرماسخت هستند که در هنگام گرما ذوب نمی شوند، پلی اورتان های گرمانرم نیز در دسترس هستند.

پلیمرهای پلی اورتان به طور سنتی و اغلب با واکنش دی اتیل یا پلی ایزوسیانات با پلی الی تشکیل می شوند. هر دو ایزو سانات و پلیول های مورد استفاده برای تولید پلی اورتان، به طور متوسط ​​شامل دو یا چند گروه کاربردی در هر مولکول هستند.

ساندويچ پانل با فوم پلی یورتان به دلیل دو برابر بهره وری انرژی نسبت به پلی استايرن در رده بهترين ساندويچ پانل‌ها به لحاظ خواص مكانيكی و حرارتی قرار دارد. عايق استفاده شده از نوع پلی اورتان سخت می‌باشد كه اين ساختار، پلی يورتان را در رديف بهترين عايق‌های حرارتی قرار می‌دهد به طوری كه يک ساندويچ پانل با ضخامت 4cm معادل يک ديوار آجری با ضخامت 50cmm قابلیت عدم انتقال حرارت دارد.

مزایای ساندویچ پنل پلی اورتان

– وزن بسیار پایین داشته و سبک وزن هستند

– مایعات را به خود جذب نمی‌کنند و ضد آب هستند

– دوام و عمر بالایی دارند

– به دلیل مصرف پایین انرژی در فرایند تولید آن هزینه تمام شده به شدت پایین می‌آید

– عدم خوردگی توسط حشرات و مقاوم در برابر آب و آتش

– تنوع زیاد و مشتری پسند بودن ساندویچ پانل

– نصب و راه اندازی آسان

تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان و پلی استایرن

ساختار این ساندویچ پانل ها از دو لایه ورق ساخته شده است و میان این دو ورق یک لایه عایق سبک قرار دارد که به این عایق هسته ساندویچ پانل می گویند که انواع مختلفی دارد و نسبت به دیگر مصالح عایق صوتی و حرارتی قوی تر است .

در عایق ساندویچ پانل پلی یورتان امکان تغییر خواص آنها در جهت کاربرد های گوناگون وجود دارد . به وجود آوردن پوشش های ضد خوردگی ، حالات الاستومری ( الاستیکی و ارتجاعی ) ، تبدیل به فوم سخت به عنوان عایق عالی و بسیاری ویژگی های دیگر .

مقایسه بین پلی اورتان و سایر مواد عایق

پلی  اورتان به خاطر خواص عایق آن شناخته شده است. مصرف سالانه پلی اورتان برای استفاده از عایق، حدود 662 میلیون کیلوگرم است. خواص عایق معمولا توسط R-Values اندازه گیری می شود. R-Value ارتباط بین ضخامت مواد و انتقال گرما در واحد سطح است. هر چه مقدار R بیشتر باشد، خواص عایق بهتر می شود.

ساندویچ پانل های پیشنهادی ما

نظری را ثبت کنید

4 × چهار =

بدون دیدگاه