همانطور که از اسم آن مشخص است، ساندویچ پانل سردخانه‌ای یا sandwich panel for cold storage جهت استفاده در سقف یا دیوار سرد خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.  ساندویچ پانل سردخانه‌ای به زبان ساده ترکیب هسته پلی یورتان rigid بین دو لایه ورق فلزی، محصولی است که ساندویچ پانل نامیده می‌شود.

انسان از دیر باز به یک وسیله برای نگه داری مواد غذایی خود در دمای امن نیاز داشت.استفاده از چشمه ها، چاه ها،غارهای زیر زمینی، یخچال های قدیمی و در نهایت یخچال ها و سرد خانه های مدرن و هوشمند امروزی نشان دهنده سیر تکامل روش های رفع این نیاز انسان و همچنین اهمیت آن در طول تاریخ بوده است.

برای مشاوره رایگان یا سفارش این محصول، باما تماس بگیرید  09129263457
ساندویچ پانل سردخانه‌ای
ساندویچ پانل سردخانه ای

ساختار ساندویچ پانل سردخانه‌ای

پانل‌های سردخانه‌ای از ضخامت ۸ تا ۲۰ سانتی‌متر بنا به کاربری آن تولید می‌گردد و پلی اورتان مورد استفاده در آن ماده‌ای است کاملاً سخت و شکننده، به همین دلیل به تنهایی چندان قابل استفاده نمی‌باشد. اما با ساندویچ کردن این ماده بین دو لایه ورق فلزی با مقاومت کششی بالا به خواص مکانیکی مورد نظر دست پیدا می‌کنیم.

استفاده از پلی استایرن (آکاستیو) بعنوان یک عایق سردخانه ای مناسب و پر کاربرد رواج یافت. اما نقطه ضعف بزرگ این عایق قابل اشتعال بودن آن بود که دانشمندان را به فکر ماده ای جایگزین انداخت و در نهایت پلی اورتان بعنوان عایق مطلوب به صنعت معرفی گردید.از پلی اوریتان در ساخت دیوارهایی پیش ساخته بنام ساندویچ پانل استفاده شد. ساندویچ پنل یک ساختار سبک و چند لایه است که از دو طرف به دو لایه فلزی محدود شده است و در بین این دو لایه فوم عایق پلی اوریتان تزریقی سبک و پایدار با ویژگی های خاص فیزیکی تزریق گردیده است. استفاده از ساندویچ پانل های پلی اوریتان هزینه های برق مصرفی سردخانه ها را به میزان چشمگیری کاهش میدهد.

از ویژگی‌های خاص این نوع از ساندویچ پانل‌ها، رعایت اصول و موارد بهداشتی می‌باشد و ویژگی منحصر به فرد دیگری که ساندویچ پانل سردخانه‌ای دارد، مقاومت در برابر رطوبت و پوسیدگی است.

مشخصات فنی ساندویچ پانل سردخانه ای 

ساندویچ پانل های سردخانه ای جهت حفظ دمای سردخانه به کار میروند.

فوم عایق پلی یوورتان با  طول های مختلف

سازه ا ی محکم برای انواع فضاهای بسته ، باز (فروش ساندویچ پانل سردخانه ای  sandwich panel for cold storage   نمایندگی 5019 )

استفاده از  ورق های رنگی برای پوشش آن با جنس  آلوزینگ ، گالوانیزه ای که طول عمری زیاد داشته باشد

بهداشت که از ویژگی های خاص ساندویچ پانل ها می باشد و مقاومت در مقابل رطوبت و پوسیدگی

نصب آسان و بسیار سریع همراه توانایی سرهم بندی و از هم باز کردن مجدد

عایق پلی یورتان دانسیته ی ۴۰ کیلو گرم بر متر مکعب

کف سردخانه با در نظر گرفتن نیازمندی ها به دو شکل ساخته میشود :

با ساندویچ پانل های خاص کف

با ضخامت ساندویچ پانل سردخانه ای ۱۲ ، ۱۲٫۵ ، ۱۵ سانتی متر

با عایق پلاستوفرم

ضخامت ساندویچ پانل

پانل‌ها در ضخامت ۴ الی ۲۵ سانتی‌متر و بر حسب سفارش تولید می‌گردد. ساندویچ پنل‌ها از ۵ لایه تشکیل می‌شود، لایه محافظ درونی و بیرونی بوده و دو لایه چسب مخصوص که جهت اتصال لایه‌های محافظ بیرونی و عایل پلی یورتان بکار برده می‌شود فوم داخل ساندویچ پنل‌های نیز از جنس فوم پلی اورتان با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب می‌باشد.

از مزایای این نوع ساندویچ پانل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– مقاوم دربرابر انتقال رطوبت، حرارت و صوت

– مقاوم در برابر شرایط محیطی و خوردگی‌ها

– غیر قابل اشتعال

– قابل شستشو

کاربرد های ساندویچ پانل سرد خانه ای 

ساندویچ پانل سردخانه ای  برای ساخت و پیاده سازی  سردخانه ی بالای صفر درجه ، زیر صفردرجه ،  تونل های  ساختمان های صنعتی مثل کارخانه های صنعتی و استفاده می شود همچنین از ساندویچ پانل سردخانه‌ای در صنایع  مختلف به شرح زیر استفاده می شود.

– ساخت و اجرای  سردخانه‌ها

– صنایع مواد غذایی، حیوانی و دریایی

– صنایع تجهیزات پزشکی، آزمایشی، بیمارستانی و دارویی

– نگهداری مواد روزانه مورد مصرف هتل‌ها ، ورزشگاه‌ها و… از قبیل سبزیجات و انواع میوه‌ها

– دامداری و کشاورزی و فروشگاه‌های صنایع سرد

– تولیدی گل و گیاه

مطالب مرتبط