ساندویچ پانل سردخانه‌ای

ساندویچ پانل سردخانه‌ای

همانطور که از اسم آن مشخص است، ساندویچ پانل سردخانه‌ای جهت استفاده در سقف یا دیوار سرد خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.  ساندویچ پانل سردخانه‌ای به زبان ساده ترکیب هسته پلی یورتان rigid بین دو لایه ورق فلزی، محصولی است که ساندویچ پانل نامیده می‌شود. پانل‌های سردخانه‌ای از ضخامت ۸ تا ۲۰ سانتی‌متر بنا به کاربری آن تولید می‌گردد و پلی اورتان مورد استفاده در آن ماده‌ای است کاملاً سخت و شکننده، به همین دلیل به تنهایی چندان قابل استفاده نمی‌باشد. اما با ساندویچ کردن این ماده بین دو لایه ورق فلزی با مقاومت کششی بالا به خواص مکانیکی مورد نظر دست پیدا می‌کنیم.

از ویژگی‌های خاص این نوع از ساندویچ پانل‌ها، رعایت اصول و موارد بهداشتی می‌باشد و ویژگی منحصر به فرد دیگری که ساندویچ پانل سردخانه‌ای دارد، مقاومت در برابر رطوبت و پوسیدگی است.

انسان از دیر باز به یک وسیله برای نگه داری مواد غذایی خود در دمای امن نیاز داشت.استفاده از چشمه ها، چاه ها،غارهای زیر زمینی، یخچال های قدیمی و در نهایت یخچال ها و سرد خانه های مدرن و هوشمند امروزی نشان دهنده سیر تکامل روش های رفع این نیاز انسان و همچنین اهمیت آن در طول تاریخ بوده است.

برای حفظ دمای سرد خانه های ابتدایی از چوب ، نی و یا پوست حیوانات استفاده می شد اما اطمینان از داشتن یک محیط با ثبات و ضرورت حفظ درجه حرارت مناسب، اندیشه عایق سازی این محیط ها را در ذهن بشر ایجاد کرد که در نهایت منجر به تولید اولین نسل عایق های فشرده با ترکیبی از خرده چوبها و پشم حیوانات که بوسیله چسب های طبیعی مانند سریش و شیره درختان با هم ترکیب و فشرده میشدند گردید. با گذشت زمان و پیشرفت علم و تولید محصولات پتروشیمی ، استفاده از پلی استایرن (آکاستیو) بعنوان یک عایق سردخانه ای مناسب و پر کاربرد رواج یافت. اما نقطه ضعف بزرگ این عایق قابل اشتعال بودن آن بود که دانشمندان را به فکر ماده ای جایگزین انداخت و در نهایت پلی اورتان بعنوان عایق مطلوب به صنعت معرفی گردید.از پلی اوریتان در ساخت دیوارهایی پیش ساخته بنام ساندویچ پانل استفاده شد. ساندویچ پنل یک ساختار سبک و چند لایه است که از دو طرف به دو لایه فلزی محدود شده است و در بین این دو لایه فوم عایق پلی اوریتان تزریقی سبک و پایدار با ویژگی های خاص فیزیکی تزریق گردیده است. استفاده از ساندویچ پانل های پلی اوریتان هزینه های برق مصرفی سردخانه ها را به میزان چشمگیری کاهش میدهد.

ساندویچ پانل سردخانه‌ای در صنایع و کاربردهای زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

– ساخت و اجرای  سردخانه‌ها

– صنایع مواد غذایی، حیوانی و دریایی

– صنایع تجهیزات پزشکی، آزمایشی، بیمارستانی و دارویی

– نگهداری مواد روزانه مورد مصرف هتل‌ها ، ورزشگاه‌ها و… از قبیل سبزیجات و انواع میوه‌ها

– دامداری و کشاورزی و فروشگاه‌های صنایع سرد

– تولیدی گل و گیاه

– و…

از مزایای این نوع ساندویچ پانل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– مقاوم دربرابر انتقال رطوبت، حرارت و صوت

– مقاوم در برابر شرایط محیطی و خوردگی‌ها

– غیر قابل اشتعال

– قابل شستشو

ساندویچ پانل سرد خانه ای sandwichpanel for cold storage

ساندویچ پانل سردخانه ای sandwich panel for cold storage برای ساخت و پیاده سازی  سردخانه ی بالای صفر درجه ، زیر صفردرجه ، و تونلهای  ساختمانهای صنعتیی مثل کارخانه های صنعتی ، ساختمانهای بزرگ، سوپرمارکتهای عظیم ، انبارها و باقی صنعتها مانند دامداریها و صنایع کشاورزی ، فروشگاههای وابسته به صنعت سردسازی ، منازل ، هتلها ، ورزشگاه ها ، صنایع مواد غذایی ،  بستنی سازی ها و فروشی ها ، صنایع تجهیز پزشکی ، آزمایشگاهی ، بیمارستانها ، داروسازی ، تولیدی گلها و گیاهان استفاده میشود . ضخامت ساندویچ پانل سردخانه ای sandwich panel for cold storage 12 ، ۱۲٫۵ ، ۱۵ سانتیمتر می باشد.

مشخصات فنی ساندویچ پانل سردخانه ای sandwich panel for cold storage

ساندویچ پانل های سردخانه ای جهت حفظ دمای سردخانه به کار میروند.

فوم عایق پلی یوورتان با  طول های مختلف

سازه ا ی محکم برای انواع فضاهای بسته ، باز (فروش ساندویچ پانل سردخانه ای  sandwich panel for cold storage   نمایندگی 5019 )

استفاده از  ورق های رنگی برای پوشش آن با جنس  آلوزینگ ، گالوانیزه ای که طول عمری زیاد داشته باشد

بهداشت که از ویژگی های خاص ساندویچ پانل ها می باشد و مقاومت در مقابل رطوبت و پوسیدگی

نصب آسان و بسیار سریع همراه توانایی سرهم بندی و از هم باز کردن مجدد

عایق پلی یورتان دانسیته ی ۴۰ کیلو گرم بر متر مکعب

کف سردخانه با در نظر گرفتن نیازمندی ها به دو شکل ساخته میشود :

با ساندویچ پانل های خاص کف

با ضخامت ساندویچ پانل سردخانه ای ۱۲ ، ۱۲٫۵ ، ۱۵ سانتی متر

با عایق پلاستوفرم

ضخامت ساندویچ پانل

پانل‌ها در ضخامت ۴ الی ۲۵ سانتی‌متر و بر حسب سفارش تولید می‌گردد. ساندویچ پنل‌ها از ۵ لایه تشکیل می‌شود، لایه محافظ درونی و بیرونی بوده و دو لایه چسب مخصوص که جهت اتصال لایه‌های محافظ بیرونی و عایل پلی یورتان بکار برده می‌شود فوم داخل ساندویچ پنل‌های نیز از جنس فوم پلی اورتان با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب می‌باشد.

 

 

نظری را ثبت کنید