ساندویچ پانل دیواری نمایندگی مجتمع صنعتی ماموت کد 5019 از ورق آلوزینک ساخته می شود. نخستین مشخصه پانل دیواری این می باشد که این محصول به صورت پیش رنگ شده و ضخامتی 0.5 میلی متری دارد. ساندویچ پنل دیواری دارای رنگ های متنوع می باشد. نوع رنگ ها به ترتیب از جنس سوپرپلی استر کوره ای با ضخامت 25 میکرون در قسمت بیرون و 7 میکرون رنگ پرایمر کوره ای از داخل می باشد.

برای مشاوره رایگان یا سفارش این محصول، باما تماس بگیرید  09129263457

ساندویچ پانل دیواری
ساندویچ پانل دیواری

معرفی و مشخصات ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری محصولی پیش ساخته و آماده برای استفاده می باشد. این محصول متشکل از سه لایه اصلی است که دو قسمت از آن واحد خارجی و یک لایه عایق داخلی می باشند. ساندویچ پنل دیواری برای قراردادن در دیواره های هر سازه ای تعبیه شده است. انواع سوله ها، کانکس، ویلاها، گلخانه ها و حتی دیوار کشی در ساختمان های جدید نیز از این پانل ها بهره برده اند. دو رو ورق صاف طرح دار با رنگ الکترو استاتیک ضد خش در ضخامت‌های مختلف، عرض ۱ متر و طول دلخواه با طراحی جدید در نمای داخلی و خارجی ارائه می شود.

ساندویچ پانل دیواری دارای دو نوع ورق و دو نوع طرح مخصوص دارای شیار و موج های ریز است. استفاده از لبه‌های کشویی مانند در موقع نصب پانل ها سبب زیبایی و افزایش قدرت تحمل دیواره ها می گردد. علاوه بر این موارد در ساخت آزمایشگاه و اتاق‌ عمل از ساندویچ پانل دیواری بدون موج  با عرض ۱۱۶ سانتی‌متر، کاردهی ۱۱۴ و طول دلخواه استفاده می شود.

ساندویچ پانل دیواری مانند ساندویچ پانل سقفی از فلزهایی مانند گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم  ساخته می شود. در بین این فلزها، ورق آلوزینک مانند آلومینیوم خاصیت ضدزنگ زدگی دارد. اما به علت مقاومت بالاتر و درصد خوردگی پایین تر قیمتی مقرون به صرفه دارد. ساندویچ پانل دیواری در پروژه‌های مختلف به عنوان پارتیشن هایی برای جداسازی فضاهای اداری نیز استفاده می گردد.

در این سازه و پانل مدرن، فوم عایق پلی اورتان یا پلی استایرن و یا ورقه های پشم سنگ استفاده می شود. به دليل چسبندگي بسيار خوب لایه عایق به لايه زيره و لايه رويه، اين سه جزء از يكديگر جدا نشدني بوده و بصورت يك شيء يكپارچه عمل مي نمايند.

ورق آلوزینک (روی وآلومینیوم ) ضخامت 0.5الی0.7 میلیمتر، عرض ثابت 1.08 متر، طول بین 2 تا 12 متر طبق سفارش مشتری
ورق آلومینیوم پیش رنگ ضخامت 0.5الی0.7 میلیمتر، عرض ثابت 1.08 متر، طول بین 2تا12 متر براساس سفارش مشتری
ورق گالوانیزه ضخامت ضخامت 0.5الی0.7 میلیمتر ،عرض ثابت 1.08 متر طول بین 2 تا 12 متر براساس سفارش مشتری
رنگهای این ساندویچ پانل ها متنوع بوده وبه صورت کوره ای می باشد و نوع پوشش آن براساس دورو ورق ، یکرو ورق یک رو فویل، یک رو نایلون،یک رو ورق یک رو کاغذ ، دورو نایلون، دوروکاغذ، دوروفویل وفوم مورد استفاده برای عایق این ورق ها عایق پلی یورتان با دانسیته 2+_40 کیلو گرم برمترمکعب می باشد.

انواع ساندویچ پانل دیواری

تنوع هر نوع محصولی سبب افزایش کارایی آن در پروژه های مختلف می گردد. ساندویچ پانل دیواری دارای چهار نوع طراحی کاملا متفاوت برای پاسخگویی به نیاز پروژه های مختلف می باشد.

انواع ساندویچ پانل دیواری به شرح زیر می باشد.

پانل دیواری ساده
پانل دیواری قفل دار
پانل دیواری پیچ مخفی
پانل دیواری نر و مادگی

کاربرد ساندویچ پانل دیواری

امروزه به دلیل سرعت بیشتر در انجام کارها و قابلیت اجرای آن ها در جاهای مختلف بشر مجبور شده تا محل کار خود را در هر نقطه ی از جغرافیا با امکانات خاص برقرار کند. ساندویچ پانل دیواری که از دو ورق ضد خش طرح دار ساخته شده اند می توانند در ساخت انواع موارد زیر استفاده نمود:

دیوار کانتینر و کانکس های ثابت و متحرک
دیوار اتاق عمل
دیوار سوله و انبار
دیوار ساختمان صنعتی
دیوار اتاق سردخانه ها
این پانل ها علاوه بر استحکام بالا دارای زیبایی های خاص هستند و حس خوبی را هنگام کارکردن به افراد منتقل میکنند . همچنین ساندویچ پانل های اختصاصی برای فروشگاه های سرپایی مواد غذایی یکی از تولیدات خاص شرکت ماموت 5019 به شمار می رود که در ایران بسیار کمیاب است و کمتر شرکتی قادر به تولید این پانل های خاص می باشد.

ساندویچ پانل دیواری

 ویژگی ساندویچ پانل دیواری ماموت

استفاده از مواد با کارآیی و انعطاف بالا، در عین حال مقرون بصرفه در دنیای پر زرق و برق ساخت و سازها مزیت مهمی است. ساندویچ پانل دیواری یکی از محصولاتی است که دارای ویژگی ها و مزایای زیر است:

وزن سبک که در نتیجه می توان فونداسیون و سازه را نیز به همان نسبت سبکتر در نظر گرفت.
سرعت حمل و نقل و سهولت نصب در ارتفاع
مقاومت زیاد ساندویچ پانل در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله
عایق در برابر سرما، گرما، رطوبت و صدا
دستیابی به فضای مفید بیشتر به دلیل ضخامت کم دیوارهای ساندویچ پانل
صرفه جویی در هزینه های پی سازی و اسکلت ساختمانهای بلند بدلیل وزن اندک سقف و دیواراز ساندویچ پانل ها
صرفه جویی درهزینه های سرمایش و گرمایش
عبور دادن لوله های آب و فاضلاب و کابل های برق و تلفن به سادگی از زیر شبکه های پانل ها
زیبایی محصول و تنوع رنگ
سهولت پاکیزگی و نگهداری
مناسب برای دیوارهای نما و دیوار های میانی

آیا می دانستید میزان هدررفت انرژی در کشور ما برای هر ساختمان به ازای هر متر مربع نسبت به کشورهای پیشرفته حدود 5 برابر می باشد. به این معنا که ما با استفاده از روش های نوین ساخت سازه ها و به طور خاص استفاده از محصولاتی مانند ساندویچ پانل دیواری در سازه های صنعتی میتوانیم تا 80 درصد صرفه جویی داشته باشیم. بنابراین باید بسیار جدی و سریع به این مورد بپردازیم.

کاملا واضح است که هنوز در عمل سازمان های صنعتی به طور جد برای بهینه سازی مصرف انرژی برنامه خاصی را دنبال نمی کنند. برای مثال ساخت سازه ها با استفاده از محصولاتی مانند ساندویچ پانل و پلی کربنات شفاف باعث می گردد نور کافی وارد فضای کار گردد و نیازی به استقاده از روشنایی های انرژی بر نباشد.
طبق اخرین امارها در وضعیت فعلی بالای ۶۰ درصد از سازه های کشور های توسعه یافته به‌ سبک مدرن و صنعتی ساخته می شود. حدود ۹۰ درصد از واحدهای مسکونی‌ و تجاری با استفاده از تجهیزات از پیش‌ آماده طراحی و پیاده سازی می گردد. با استناد به آمارهای سازمان های ذیربط صنعت ساختمان سازی با توجه به سرمایه گذاری های بالا و نیروی انسانی شاغل در این بخش بزرگترین صنعت کشور می باشد. بنابراین نیاز است با استفاده از محصولات پیش ساخته و آماده مانند ساندویچ پانل دیواری و پانل های سقفی از بار مشکلات این صنعت کاست. متاسفانه در شرایط فعلی تنها عددی در حدود ۳ درصد از ساختمان سازی ها به صورت صنعتی انجام می گیرد.

ساندویچ پانل های پیشنهادی ما

نظری را ثبت کنید

بدون دیدگاه