ساندویچ پانل دیواری

یک نمونه از ساندویچ پانل که در حیطه ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد ساندویچ پنل دیواری است که به دلیل عایق بودن و وزن سبک برای پوشش دیوار در باشگاه های ورزشی ، کانکس های پیش ساخته، ویلا ها و اتاق های عمل و.. مورد استفاده قرار میگیرد.

ساندویچ پانل دیواری

ساختارساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری با دو رو ورق صاف طرح دار با رنگ الکترو استاتیک ضد خش در ضخامت‌های مختلف، عرض ۱ متر و طول دلخواه با طراحی جدید در نمای داخلی و خارجی ارائه می شود. ساندویچ پانل دیواری از ورق صاف با دو طرح انحصاری شیار دار و موج ریز استفاده شده و لبه‌های کشویی به هنگام نصب باعث زیبایی و استحکام بیشتر دیواره می‌شوند. همچنین جهت آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های عمل می‌توان از پانل بدون موج  با عرض ۱۱۶ سانتی‌متر، کاردهی ۱۱۴ و طول دلخواه استفاده نماییم.

ورق ساندویچ پانل دیواری از جنس گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم می‌باشد که ورق آلوزینک علاوه بر خواص ضد زنگ آلومینیوم، به دلیل مقاومت بسیار زیاد و خوردگی بسیار پایین و قیمت مقرون به صرفه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و کارایی بیشتری دارد. ساندویچ پانل دیواری بيشتر مناسب برای ديوارها و پارتيشن‌های داخلی در پروژه‌های مختلف با ضخامت ۴ الی ۶ سانتی‌متر می‌باشد كه دارای دو رو ورق آلوزينگ، دو رو گالوانيزه و يا يک رو آلوزينگ از بيرون و يک رو گالوانيزه از داخل می‌باشد که با ايجاد شيار روی آن‌ها استحكام فشاری را می‌توان تا حد مطلوبی بالا برد.ساندویچ پانل دیواری دارای عرض مفید ۱/۱۴ متر و گستره ضخامت از ۴ تا ۲۰ سانتی‌متر است.

این ساختار به ظاهر ساده که به علت چند لایه بودن ساندویچ نامیده شده، مزیت‌ها و قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای از خود نشان داده است. یک ساختار ساندویچی، مقاومت بسیار بالاتری نسبت به تک‌تک اجزای خود داشته و از سبکی فوق‌العاده‌ای نیز برخودار است. همچنین به سرعت و سهولت می‌‌تواند در ساخت ‌و ساز مورد استفاده قرار گیرد.
در این ساختار مدرن، فوم عایق پلی اورتان یا پلی استایرن و یا ورقه های پشم سنگ با ویژگی های خاص فیزیکی مانند کلاس پایداری در برابر آتش و همچنین فشردگی (دانسیته) مشخص در بین دو لایه رویه و زیره قرار می گیرند و به دليل چسبندگي بسيار خوب لایه عایق به لايه زيره و لايه رويه، اين سه جزء از يكديگر جدا نشدني بوده و بصورت يك شيء يكپارچه عمل مي نمايند.ساندویچ پانل دیواری
ساندویچ پانل های شرکت ماموت کد 5019 با عایق های پلی اورتان، پشم سنگ، پشم شیشه و یا پلی استایرن(آکاسیو) تولید شده و با توجه به کاربری مورد نظر، لایه های دو طرف ساندویچ پانل ها میتوانند از ورق های گالوانیزه، آلوزینک، استنلس استیل، آلومینیوم، مس، فایبر گلاس، گچ برگ و یا PVC تشکیل شده باشند.

کاربرد ساندویچ پانل دیواری

امروزه به دلیل سرعت بیشتر در انجام کارها و قابلیت اجرای آن ها در جاهای مختلف بشر مجبور شده تا محل کار خود را در هر نقطه ی از جغرافیا با امکانات خاص برقرار کند ساندویچ پانل های دیواری که از دو ورق ضد خش طرح دار ساخته شده اند می توانند درساخت انواع دیوار کانتینر و کانکس های ثابت و متحرک

دیوار اتاق عمل

دیوار سوله و انبار

دیوار ساختمان صنعتی

دیوار اتاق سردخانه ها

و … برای نماهای داخلی و خارجی استفاده شوند چرا که این پانل ها علاوه بر استحکام بالا دارای زیبایی های خاص هستند و حس خوبی را هنگام کارکردن به افراد منتقل میکنند همچنین ساندویچ پانل های اختصاصی برای فروشگاه های سرپایی مواد غذایی یکی از تولیدات خاص شرکت ماموت 5019 به شمار می رود که در ایران بسیار کمیاب است و کمتر شرکتی قادر به تولید این پانل های خاص می باشد.

ویژگی های ساندویچ پانل دیواری ماموت 5019

استفاده از مواد با کارآیی و انعطاف بالا، در عین حال مقرون بصرفه در دنیای پر زرق و برق ساخت و سازها مزیت مهمی است ساندویچ پانل دیواری یکی از موادی است با دارا بودن چندین نوع مختلف به کرات مورد استفاده قرار می گیرد از این مزایا موارد زیر را می توان نام برد:

  • وزن سبک که در نتیجه می توان فونداسیون و سازه را نیز به همان نسبت سبکتر در نظر گرفت.
  • سرعت حمل و نقل و سهولت نصب در ارتفاع
  • مقاومت زیاد ساندویچ پانل در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله
  • عایق در برابر سرما، گرما، رطوبت و صدا
  • دستیابی به فضای مفید بیشتر به دلیل ضخامت کم دیوارهای ساندویچ پانل
  • صرفه جویی در هزینه های پی سازی و اسکلت ساختمانهای بلند بدلیل وزن اندک سقف و دیواراز ساندویچ پانل ها
  • صرفه جویی درهزینه های سرمایش و گرمایش
  • عبور دادن لوله های آب و فاضلاب و کابل های برق و تلفن به سادگی از زیر شبکه های پانل ها
  • زیبایی محصول و تنوع رنگ
  • سهولت پاکیزگی و نگهداری
  • مناسب برای دیوارهای نما و دیوار های میانی

انواع ساندویچ پانل دیواری:

اشکال مختلف از یک نوع ماده همواره سبب می شود به راحتی بتوان از آن در کارها برحسب نیاز استفاه کرد ساندویچ پانل دیواری یکی از این مواد است که با دارا بودن چهار نوع مختلف در بازار کار حرفی برای گفتن دارد این ساندویچ پانل ها شامل :

-ساندویچ پانل دیواری ساده

-ساندویچ پانل دیواری قفل دار

-ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

-ساندویچ پانل دیواری نر و مادگی

ساندویچ پانل دیواری

مشخصات ورق‌های پوششی ساندویچ پانل دیواری

ورق گالوانیزه به ضخامت 5/0 میلیمتر با 75/2 گرم بر متر مربع فلز روی در دو طرف پوشیده شده‌اند و ضخامت متوسط پوشش گالوانیزه بر روی هر طرف در حدود ۲۰ میکرون می‌باشد. این ورق‌ها می‌تواند به صورت ساده و پیش رنگ به صورت کوره‌ای باشد. ورق آلومینیوم به ضخامت 7/0 و آلیاژ 3105 به صورت ساده و پیش رنگ سه لایه به ضخامت ۲۰ میکرون می‌باشد.

ورق آلوزینک مورد استفاده در ساندویچ پانل از فولاد مخصوص با اضافه آلیاژ روی و آلومینیوم تشکیل گردیده است و می‌توان گفت از تمامی ویژگی‌های ورق آلومینیوم برخوردار است. و ضخامت ورق آلومینیوم در سطوح باربر پانل می‌بایست حداقل 0.5mm لحاظ گردد.

ساندویچ پانل دیواری با عایق پلی اوریتان

ساندویچ پانل دیواری

نام پانل

ضخامت ورق mm

ضخامت پانل

وزن پانل به کیلوگرم بر متر مربع

kg/m²

ضریب انتقال حرارت

(kcal/m²hºc)

رویه

زیره

(۴۰kg/m³)دانسیته

 

BW1P 40

۰٫۵

۰٫۵

۴۰
۹٫۶۰
۰٫۴۵

BW1P 50

۰٫۵

۰٫۵

۵۰
۱۰٫۰۰
۰٫۳۶

BW1P 60

۰٫۵

۰٫۵

۶۰
۱۰٫۴۰
۰٫۳۰
BW1P 70
۰٫۵
۰٫۵
۷۰
۱۰٫۸۰
۰٫۲۶
BW1P 80
۰٫۵
۰٫۵
۸۰
۱۱٫۲۰
۰٫۲۲
BW1P 100
۰٫۵
۰٫۵
۱۰۰
۱۲٫۰۰
۰٫۱۸
BW1P 150
۰٫۵
۰٫۵
۱۵۰
۱۴٫۰۰
۰٫۱۲
BW1P 200
۰٫۵
۰٫۵
۲۰۰
۱۶٫۰۰
۰٫۰۹
BW1P 250
۰٫۵
۰٫۵
۲۵۰
۱۸٫۰۰
۰٫۰۵

پانل دیواری با عایق پلی اوریتان
ساندویچ پانل دیواری

نام پانل

ضخامت ورق mm

ضخامت پانل

وزن پانل به کیلوگرم بر متر مربع

kg/m²

ضریب انتقال حرارت

(kcal/m²hºc)

رویه

زیره

(۴۰kg/m³)دانسیته

 

BW2P 40

۰٫۵

۰٫۵

۴۰
۹٫۶۰
۰٫۴۵

BW2P 50

۰٫۵

۰٫۵

۵۰
۱۰٫۰۰
۰٫۳۶

BW2P 60

۰٫۵

۰٫۵

۶۰
۱۰٫۴۰
۰٫۳۰
BW2P 70
۰٫۵
۰٫۵
۷۰
۱۰٫۸۰
۰٫۲۶
BW2P 80
۰٫۵
۰٫۵
۸۰
۱۱٫۲۰
۰٫۲۲
BW2P 100
۰٫۵
۰٫۵
۱۰۰
۱۲٫۰۰
۰٫۱۸
BW2P 150
۰٫۵
۰٫۵
۱۵۰
۱۴٫۰۰
۰٫۱۲
BW2P 200
۰٫۵
۰٫۵
۲۰۰
۱۶٫۰۰
۰٫۰۹
BW2P 250
۰٫۵
۰٫۵
۲۵۰
۱۸٫۰۰
۰٫۰۵

 

ساندویچ پانل دیواری دست دوم

ساندویچ پانل دیواری دست دوم یکی دیگر از خدمات شرکت ماموت 5019 می باشد که می توانید برای دریافت قیمت با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید

مزایای ساندویچ پانل دست دوم :

 • ارزان بودن نسبت به ساندویچ پانل نو
 • قابل حمل بودن
 • ضد حریق بودن
مطالب مرتبط :

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سردخانه‌ای

قیمت ساندویچ پانل

مشخصات ساندویچ پانل