ساندویچ پانل اتاق تمیز(clean room)

ساندویچ پانل اتاق تمیز(clean room)

اتاق تمیز یا کلین روم به مکان هایی گفته میشود که باید حداقل امکان ورود و خروج هوا وجود داشته باشد و جریان آلاینده هایی مانند گرد و غبار،  میکروبهای معلق در فضا، بخار مایعات و … به آن وارد نشود. هیچ جریان خارجی نباید وارد شود حتی افرادی که به این مکان ها ورود و خروج میکنند ابتدا باید دوش هوا گرفته و لباس مخصوص داشته باشند به همین دلیل باید از سقف و دیواره های مخصوص استفاده کرد که امکان ورود و خروج هوا به کمترین مقدار ممکن برسد.

این ساندویچ پانل ها معمولا صاف هستند (دورو صاف یا یکرو صاف یکرو شیاردار) تا امکان جای گیری گرد و غبار و باکتری در ان از بین برود. از دیگر ویژگی های این ساندویچ پانل ها این است که مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی، پوسیدگی، و میکروب ها و باکتری ها دارند.

ساندویچ پانل های دورو صاف آلوزینک معمولا با ضخامت های 0.6 و 0.7 میلیمتر قابل تولید می باشد. عایق به کار رفته نیز می تواند پلی اورتان یا پلی استایرن باشد که امروزه پلی اورتان بدلیل خواص عایق بودن و مقاومت بالا بیشتر استفاده می شود. ساندویچ پانل دوطرف صاف ماموت با عرض ثابت 1.045 متر مربع و طول دلخواه عرضه می گردد.

نوع خاصی از ساندویچ پانل های دوروصاف مدل ضدحریق می باشد که دو دو کلاس b1و b2 تولید می گردد. گرید b1 یا PIR PIR در زمان آتش سوزی قطره های آتش زا و ذرات شعله ور را ایجاد نمی کند و سبب گسترش آتش نمی شود.

کاربرد های ساندویچ پانل اتاق تمیز:

از جمله کاربرد های این پانل در کارگاه های تولیدی مواد غذایی، تولید دارو، ازمایشگاه ها، تجهیزات بیمارستانی مثل اتاق عمل و جراحی و … است. ضخامت این پانل ها بسته به کاربرد آن از 4 تا 15 سانتی متر است.

مشخصات فنی ساندويچ پانل کلين روم (اتاق تمیز)

  • ضخامت‌های توليدی: ۳، ۴، ۵، ۶، ۸، ۱۰ سانتی‌متر
  • عرض توليدی: ۱۰۰۰ ميلی‌متر مفيد
  • طول توليدی: ۱ الی ۱۳.۵ متر طول
  • نحوه فاق و زبانه: پيچ مخفی
  • لايه بيرونی: ورق گالوانيزه يا آلومينيوم رنگی به صورت کوره‌ای الکترو استاتيک با نمای صاف
  • لايه داخلی: ورق گالوانيزه يا آلومينيوم رنگی به صورت کوره‌ای الکترو استاتيک با نمای صاف
  • عايق مورد استفاده: مواد پلی اورتان با دانسيته ۴۰
  • نسوز بودن: طبق استاندارد DIN4102 B2+

 

نظری را ثبت کنید